Petr Kocián z pořadatelského oddílu dálkového plavání a sportovního otužování Metujští tygři uvedl, že by v těchto závodech chtěli pokračovat i v dalších letech. „Nastartovalo se to dobře. Počet startujících je sice menší, ale zato to jsou samí kvalitní plavci, a tak to je zajímavý závod. Rádi bychom také do oddílu přilákali nováčky," řekl Kocián.

Na trať tři kilometry dlouhou, která byla určená pro registrované plavce, vyplavalo deset závodníků. Na trať 1,5 kilometru, určenou pro neregistrované a příchozí, se pustilo čtrnáct odvážlivců. Část startovního pole ještě doplnili registrovaní, kteří toho měli po třech kilometrech ještě málo. Tříkilometrovou trasu, která se plavala mezi bójkami na šest okruhů, nejrychleji uplaval Josef Matyáš z plaveckého oddílu Delfín Náchod s časem 37:45:22 minut.

„Plavalo se mě dobře, voda byla příjemně teplá, tak to bylo super. Žádná krize nebyla, plaval jsem si na pohodu. Když jsem viděl, že jsem první, tak jsem nemusel ani víc makat. V posledním kole jsem trochu přidal a tak to byla pohoda, jsem spokojený," svěřil se po doplavání Josef Matyáš. Na druhém místě s časem 38:17:46 doplaval Patrik Krause a na třetím Martin Céger s časem 41:25:45 minut. Mezi ženami doplavala jako první Lucie Kramlová s časem 46:02:54 minut.

Na regulérnost a časomíru dohlížel jeden z nejpovolanějších, kterým byl přemožitel kanálu La Manche Luděk Coufal.

„Nechtěl bych hodnotit výkony plavců, jelikož to byl první ročník. Mně osobně se líbí, že se pořádá ještě něco jiného kromě Českého poháru, a že má v dnešní době ještě někdo chuť a zájem udělat něco nového. Jsem rád, že se zúčastnili i závodníci, kteří tradičně plavou v Českém poháru a dali přednost tomuto závodu, který jim nepřinese žádné body. Mně se to hodně líbí, nejen závod, ale i prostředí a celkově i okolní krajina," pochválil závody i celkovou atmosféru Luděk Coufal.