V Trutnově zároveň bojovali 11-ti letí. Zde si skvěle vedla Aneta Nýčová, která získala 1. místo na trati 200 m prsa, a stříbrnou medaili na poloviční vzdálenosti. Přidala ještě dvě pátá místa na 50 m a 100 m motýl. I přes zranění se podařilo Josefu Matyášovi obsadit 2. místo v závodě na 50 m volný způsob, když v závodech na 100 m kraul a 200 m znak zůstal jen těsně za medailí na 4. místě. Potěší i 5. a 6. místo na 400 m kraul a 100 znak.
Největší žně přinesl následující týden 16-17. června, kdy starší žáci bojovali o republikové medaile v Plzni. Sérii neporanitelnosti na nejvyšším domácím kolbišti prodloužil na jeden rok 13-ti letý Pavel Janeček, úřadující sportovec roku náchodského okresu v kategorii mládež, který podobně jako na dvou loňských šampionátech zvítězil opět ve všech svých startech a přiváží do Náchoda 6 zlatých medailí. Navíc ocenění získal za nejhodnotnější výkon šampionátu - 200 volný způsob v čase 2:08,4. Jeho výkony jsou příslibem i pro III. Olympijské hry mládeže, právě probíhající v Ústí nad Labem, kde bude bojovat o medaile s o rok staršími plavci ve výběru Královehradeckého kraje spolu s ostatními Delfíny.

Vynikajícího úspěchu dosáhl i Martin Cöger, který po čtvrtých místech na prosincovém zimním mistrovství získal dvě bronzové medaile na tratích 100 a 200m prsa. Štafeta ve složení Janeček, Cöger, Halaška, Valášek obsadila mezi staršími žáky 10. místo. Jemu se přiblížil těsně i Daniel Halaška jako 11. na trati 100m kraul.