Na moderním plhovském sportovním stadionku se uskutečnil okresní přebor, kterého se zúčastnilo 105 dětí, hned tři čtvrtiny tvořili plhovští atleti. Závodily děti zkušené, ostřílené, ale také úplní začátečnici.


Okresními přeborníky se stali Pavlína Jirmanová, Kristýna Kolářová, Ladislav Pošepný, Josef Sichrovský, Kateřina Šedivá, Tomáš Bareš, Daniela Felgrová a Matěj Voňka. Do bojů v krajském měřítku, které se konaly v Jičíně, jich postoupilo celkem osmadvacet. Plhovští závodníci zde zvítězili v jednotlivcích i ve družstvech. Nad ostatními čněly výkony Kristýny Kolářové a Tomáše Bareše. Na stupních vítězů však stáli i mnozí další.
Do závěrečné soutěže v Olomouci se nakonec probojovala sedmička závodníků: Pavlína Jirmanová, Kristýna Kolářová, Daniela Felgrová, Ladislav Pošepný, Tomáš Lupínek, Tomáš Bareš a Martin Kolář. Jako náhradnice cestovala Denisa Kolářová.


Kristýna Kolářová vyhrála běh na 60 m, hod kriketovým míčkem a velmi dobře běžela 800 m. Měla našlápnuto na jednoznačné celkové prvenství také v dálce, ale tři přešlapy jí udělaly čáru přes rozpočet. Přitom se Kristýna již blýskla výkonem 470 cm. Výborně ji však nahradila sestra Denisa, která skončila na velmi slušném pátém místě. Závod byl vynikajícím úspěchem pro nadějného atleta Tomáše Bareše, který vyhrál všechny čtyři disciplíny (50 m - 7,7 vt.; dálka 441 cm; hod 41,61 m a 400 m – 1:10,4 min.) a nenechal nikoho na pochybách, kdo je tedy nejlepší v kategorii mladších žáků II.
Tomáše výborně doplnil Martin Kolář a spolu s Petrem Duzbabou získali pro Královéhradecký kraj zlatou medaili v družstvech. Tomáš Lupínek závodil do úplného vyčerpání, čímž pomohl družstvu k bronzové medaili v kategorii starší žáci I.


Ladislav Pošepný je už nyní výborným závodníkem SK Nové Město nad Metují. Po dlouhodobé nemoci se jen zvolna dostával do formy a tak zlato v družstvech je pro něj velmi příjemnou vzpruhou do další práce. Ladislav Pošepný běžel výborně 800 m (2:19,2), již tradičně ale ztrácí v hodu.
Daniela Felgrová byla sice nejmladší účastnicí, ale je již ostřílenou závodnicí. Obsadila vynikající čtvrté místo v celkovém pořadí a pomohla tak družstvu k bronzové medaili. Za zmínku stojí jejich 371 cm do dálky, což je v kategorii mladší žákyně I nadprůměrný výkon. O bronz v individuálním závodě ji připravil jen slabší hod.


Závodníci Královéhradeckého kraje získali celkově místo v pozici a pouhých 200 bodů je dělilo od vítězství. Velký podíl na tomto celkovém umístění mají také žáci SK Plhov Náchod.


Pod těmito úspěchy jsou podepsáni učitelé tělesné výchovy ve škole na Plhově (Adriana Kolářová, Jaroslav Smrček a David Horák), vedoucí sportovních kroužků (Jaroslava Pavlovičová, Věra Rýdlová) a lehkoatletičtí trenéři (Radka Králová a Aleš Žďárský). (pavl)