Po prohře s Jihlavou florbalisté deklasovali Třebíč

Náchod - Druholigoví florbalisté Náchoda měli v dalších dvou mistrovských utkáních výhodu domácího prostředí, což využili jen z části. FTS Florbal Náchod – FBŠ Jihlava 3:4 (1:1, 1:2, 1:1), FTS Florbal Náchod – TJ OA Třebíč 14:2 (6:0, 1:1, 7:1). První zápas domácí chtěli i přes změny v kádru zvládnout, protože Jihlava přijela jen se sedmi hráči do pole.

25.11.2008

Ilustrační fotoFoto: GetPhoto/Robin Drahoňovský

FTS Florbal Náchod – FBŠ Jihlava 3:4 (1:1, 1:2, 1:1).

Do utkání Náchod vstoupil aktivně a chtěl rychle vstřelit branku, ale to se mu bohužel nepodařilo. Po dvou slibným šancích, které skončily na hostujícím brankáři, totiž inkasovali – 0:1. I přes nepříznivý stav domácí přimáčkli svého soupeře ke jho brance a v přesilovce vyrovnal kapitán Martin Havel – 1:1. Tak skončila i první třetina, která nabídla hodně soubojů.

Do druhé části šli domácí s cílem zvýšit aktivitu a dostat soupeře pod tlak. To však zhatilo brzké vyloučení, které soupeř nekompromisně potrestal – 1:2. O tři minuty později bylo Náchodským ještě hůř, když byli potrestáni z volného úderu, za špatně postavenou zeď – 1:3. Zbraně ale domácí nesložili, vypracovali si slibné šance, které ale dlouho zůstávaly nevyužité. Až desátá minuta přinesla změnu stavu, když se k levé tyčce přesně trefil Václav Vídeň – 2:3.

S cílem otočit nepříznivý stav vstoupili domácí do třetího dějství. K této metě se přiblížili již ve třetí minutě, kdy se svou druhou brankou v utkání prosadil opět Vídeň – 3:3. Následoval drtivý tlak domácích, ten ale vyzněl zcela naprázdno. V sedmé minutě Náchodští navíc dostali výhodu přesilové hry.

Bohužel pro domácí to byla právě tato přesilovka, která rozhodla celý duel. Po několika náchodských šancích se po dlouhém výhozu dostal k balonku jihlavský útočník, který se nemýlil – 3:4. V závěrečných minutách se už stav nezměnil, a tak Jihlava v osmi lidech dokázala zvítězit.

Branky Náchoda: Vídeň 2, Havel.

FTS Florbal Náchod – TJ OA Třebíč 14:2 (6:0, 1:1, 7:1).

Druhý zápas se nesl úplně v jiném duchu. Na Třebíč domácí nastoupili zostra a od první minuty bylo vidět, kdo bude diktovat tempo hry. Naštěstí se Náchodským podařilo šance proměnit a tak zápas byl prakticky rozhodnut po první třetině, kterou domácí vyhráli jasně 6:0.

Druhá třetina nabídla o něco horší podívanou, protože Náchodští jako by usnuli na vavřínech. Druhá třetina skončila 1:1, což přinutilo sestavu oživit, a tak šanci dostali i někteří dorostenci.

Třetí třetina byla snad nejpovedenější ze všech. Náchod jasně soupeře přehrával, a výsledkem bylo sedm vstřelených branek! Náchodský FTS tak ve svém druhém představení slavil jednoznačné vítězství 14:2.

Branky Náchoda: Vídeň 2, Havel 2, Čiháček 2, Jiří Vlček, Jirák, Jakub Vlček, Jenka, Haklička, Matyska, John.

25.11.2008 VSTUP DO DISKUSE
Exkluzivně jen v tištěném vydání Deníku. Ilustrační foto

Smutný trend pomalu klesá. Na silnicích však vyhasínaly životy i vloni

Úterní dopravní nehoda na obchvatu České Skalice
13

Moře trávy, tři zahradníci za mřížemi a Drahoš i Pavlásek na Slovácku: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pondělí 22. ledna 2018.

Metalový večírek na Zděřině. Nové CD pokřtil herec Leoš Noha

Policko - Deathmetalová stálice Tortharry z Hronova a Červeného Kostelce vydala již deváté CD. To pokřtila na tradičním místě. Dějištěm tohoto aktu se stala Music Hall Zděřina v kopci nad Policí nad Metují, kde se Tortharry cítí jako doma.

Po vlažném rozjezdu přišla gólová smršť

Náchodsko - Z pohledu blížícího se play off čekalo hokejisty Jaroměře jedno z klíčových utkání.