FTS Florbal Náchod – FBŠ Jihlava 3:4 (1:1, 1:2, 1:1).

Do utkání Náchod vstoupil aktivně a chtěl rychle vstřelit branku, ale to se mu bohužel nepodařilo. Po dvou slibným šancích, které skončily na hostujícím brankáři, totiž inkasovali – 0:1. I přes nepříznivý stav domácí přimáčkli svého soupeře ke jho brance a v přesilovce vyrovnal kapitán Martin Havel – 1:1. Tak skončila i první třetina, která nabídla hodně soubojů.

Do druhé části šli domácí s cílem zvýšit aktivitu a dostat soupeře pod tlak. To však zhatilo brzké vyloučení, které soupeř nekompromisně potrestal – 1:2. O tři minuty později bylo Náchodským ještě hůř, když byli potrestáni z volného úderu, za špatně postavenou zeď – 1:3. Zbraně ale domácí nesložili, vypracovali si slibné šance, které ale dlouho zůstávaly nevyužité. Až desátá minuta přinesla změnu stavu, když se k levé tyčce přesně trefil Václav Vídeň – 2:3.

S cílem otočit nepříznivý stav vstoupili domácí do třetího dějství. K této metě se přiblížili již ve třetí minutě, kdy se svou druhou brankou v utkání prosadil opět Vídeň – 3:3. Následoval drtivý tlak domácích, ten ale vyzněl zcela naprázdno. V sedmé minutě Náchodští navíc dostali výhodu přesilové hry.

Tabulka druhé ligy florbalu

Bohužel pro domácí to byla právě tato přesilovka, která rozhodla celý duel. Po několika náchodských šancích se po dlouhém výhozu dostal k balonku jihlavský útočník, který se nemýlil – 3:4. V závěrečných minutách se už stav nezměnil, a tak Jihlava v osmi lidech dokázala zvítězit.

Branky Náchoda: Vídeň 2, Havel.

FTS Florbal Náchod – TJ OA Třebíč 14:2 (6:0, 1:1, 7:1).

Druhý zápas se nesl úplně v jiném duchu. Na Třebíč domácí nastoupili zostra a od první minuty bylo vidět, kdo bude diktovat tempo hry. Naštěstí se Náchodským podařilo šance proměnit a tak zápas byl prakticky rozhodnut po první třetině, kterou domácí vyhráli jasně 6:0.

Druhá třetina nabídla o něco horší podívanou, protože Náchodští jako by usnuli na vavřínech. Druhá třetina skončila 1:1, což přinutilo sestavu oživit, a tak šanci dostali i někteří dorostenci.

Třetí třetina byla snad nejpovedenější ze všech. Náchod jasně soupeře přehrával, a výsledkem bylo sedm vstřelených branek! Náchodský FTS tak ve svém druhém představení slavil jednoznačné vítězství 14:2.

Branky Náchoda: Vídeň 2, Havel 2, Čiháček 2, Jiří Vlček, Jirák, Jakub Vlček, Jenka, Haklička, Matyska, John.