Na první dvojku nastoupil Valášek s Vlachem a než se rozkoukali, prohrávali 1:4. Pak se však zlepšili a v napínavé koncovce set získali úspěšným zakončením výborně hrajícího Valáška. Také druhý set byl vyrovnaný, ale o trochu navrch měli znovu hosté. Po prvním utkání tak byl stav 0:1.

Do druhé dvojky nastoupil za Zbečník Řehák s Hartmanem a první set zaslouženě získali. Ve druhém setu se Třebíč zlepšila a srovnala, třetí set však zahráli Východočeši výtečně a bylo z toho už nadějné vedení Zbečníka 2:0.

Trojice se ovšem Zbečníku vůbec nevydařily. Ta Valáškova prohrála jasně ve dvou setech a taktéž Řehákova si vůbec neporadila především s útoky soupeřova smečaře ve stylu českobudějovického Chalupy. Začínalo se tak znovu, neboť domácí po trojicích srovnali skóre zápasu na 2:2.

Utkání vložených dvojic měli pevně v rukou domácí a dostali se tak poprvé v zápase do vedení – 3:2.

V singlu se dlouho zdálo, že své vedení Třebíč navýší, ovšem Vlach nakonec zápas, od druhého setu plný dlouhých výměn, zázračně otočil ze stavu 4:10 a 0:3 na konečných 10:9, 10:6. Hostující celek tak srovnal na 3:3.

Místo toho, aby byl Zbečník na koni, opět ho nepodržely trojice. Nejprve Řehákova po velice špatném prvním setu zlepšila hru v tom druhém, ale od stavu 7:6 už nedala jediný bod – 4:3.

Valáškova trojice se proti prvnímu utkání výrazně zlepšila a zdálo se, že bude opět vyrovnáno, ani vedení 10:5, 3:0 a ještě 6:4 jí však nestačilo a se Zbečníkem to vypadalo už všelijak – 5:3.

Hartman s Řehákem chtěli vykřesat naději alespoň na remízu a v prvním setu vedli ještě 8:7. Za tohoto stavu dal Hartman krásný kraťas, už se radoval z bodu a přestal hrát, soupeř však balon fenomenálně vrátil za záda překvapeného zbečnického hráče. Tento moment hosty rozhodil a Třebíč šla do vedení, druhý set dospěl do stavu 9:9, za kterého domácí hráč udržel nervy na uzdě a svůj útok proměnil na konečné skóre 6:3.

„Začali jsme výborně, bohužel znovu jsme vyhořeli ve trojicích, nevyhráli jsme ani jednu a s takovou nemůžeme pomýšlet na lepší výsledek. Za zlomový moment duelu považuji, že jsme podruhé za sebou ztratili vedení 2:0 po úvodních dvojicích, sice se nám pak podařilo otočit téměř ztracený singl a ještě srovnat, pak však přišly opět trojice a především ta za stavu 3:4 byla pro nás skvěle rozehraná, bohužel jsme ji nedotáhli do vítězného konce, a to rozhodlo. Zápas proběhl ve férové atmosféře, domácí zaslouženě vyhráli a gratuluji jim k vítězství. My už po dvou kolech reálně vidíme, že budeme bojovat o záchranu, snad se nasbírané zkušenosti budou hodit v dalších zápasech a bude to lepší u některých našich hráčů, včetně mě, i po psychické stránce," zhodnotil zápas zklamaný vedoucí hostujícího týmu Lukáš Vlach.

V dalším kole tu bude pro nohejbalové příznivce bonbonek, Zbečník totiž vyzve tuto sobotu od 9 hodin ráno v hronovské hale dosavadního lídra soutěže s ambicemi na postup do 1. ligy, rezervu současného jasného hegemona nohejbalu z Modřic.

Výsledky 2. kola: R.U.M. NK Holubice – NO TJ Sokol Zlín-Prštné 6:1, TJ Sokol SDS Exmost Modřice B – NK Climax Vsetín B 6:2, SK Bělá – NK Rozvíz–Slovan Ivanovice na Hané 4:6. (lvl, mr)

1. Modřice B 2 2 0 0 12:3 4
2. Holubice 2 2 0 0 12:4 4
3. Rozvíz-Ivanovice 2 2 0 0 12:6 4
4. Třebíč 2 1 0 1 8:9 2
5. Bělá 2 0 1 1 9:11 1
6. Zbečník 2 0 1 1 8:11 1
7. Vsetín B 2 0 0 2 5:12 0
8. Zlín-Prštné 2 0 0 2 2:12 0