Trenér Jiří Vondřejc nic nového nevymýšlel a zvolil osvědčený Sporthotel Tichá Orlice, který je v těsné blízkosti sportovního areálu města Ústí nad Orlicí.

„Atletický stadion je ve vzdálenosti 200 metrů od Sporthotelu, výběhy do kopečků v lese asi 600 metrů, takže pro nás ideální podmínky, říkal s úsměvem trenér Vondřejc.

Každodenní tréninkové jednotky byly podle jeho slov ve dvoufázových etapách. „Dopolední tréninková jednotka byla především zaměřena na opakované výběhy nezáživných kopečků a naběhávání kilometrů na pilinovém oválu. Odpolední tréninky byly buď na umělé trávě zaměřené na techniku běhu, skokanské cvičení, nebo v posilovně," přibližuje trenér Vondřejc.

Součástí hotelu je také posilovna vybavena moderními posilovacími stroji se dvěma běžeckými pásy, které jeho svěřenci využívali k regeneraci a uvolnění svalstva. „Měli jsme rovněž k dispozici vířivou vanu pro osm osob, infrasaunu nebo šlapadla na studenou a horkou vodu s kameny," dodává trenér Vondřejc, který byl spokojen s narůstající formou svých svěřenců . (dop, mr)