V šipkové bojiště se proměnilo netradičně prostranství před budovou, kde se pod párty stany nejen sedělo, ale i házelo. Osmička terčů totiž stála přímo venku na příjezdové cestě.

NÁVRAT PO LETECH

Významnější akce tohoto typu se v severní části Královéhradecka vrátila pod širé nebe po dlouhé třináctileté pauze. Stejně jako tenkrát i letos přálo počasí a proto celý program proběhl ve standardním tempu a bez jakýchkoliv problémů.

Start obstaraly tzv. Double Openy Mistrovství SVČ jednotlivců v kategoriích ženy a muži, ve kterých se z prvenství radovali favorité Alena Gregůrková a Jiří Holík. Gregůrková prvenstvím natáhla svoji obdivuhodnou šňůru v Double Openech, když vyhrála již posedmé v řadě. Holík si ve svém dvanáctém startu zapsal triumf číslo čtyři. Překvapením singlových turnajů byl především výkon Jaromíra Hejny, který si čtvrtým místem mezi muži posunul své osobní maximum.

Krátce po patnácté hodině přišel na řadu finálový turnaj nejstarší série v kraji, Pohár W-Sportu dvojic. Zálusk na celkový triumf v jubilejním dvacátém ročníku seriálu mělo před turnajem hned několik párů. První přišli o naději Zdeněk Vaisar s Michalem Urlichem, kterým nepřál los a z před turnajem slibné třetí pozice klesli v žebříčku až na sedmou příčku.

Překvapivě brzy se z finále odporoučelo také duo obhajující triumf z loňska Alena Gregůrková – Josef Dlab. Dvojnásobní vítězové seriálu z let 2009 a 2015 nestačili na stejné soupeře jako Vaisar s Ulrichem a na hattrick si tak budou muset minimálně rok počkat. V konečném zúčtování spadli z vedoucí příčky na třetí.

Zaváhání obhájců využili Alice Hraničková s Liborem Svobodou, kteří sice v turnaji dokráčeli jen na sedmé místo, ale to jim k posunu na stříbrnou pozici stačilo. Ještě lépe si počínal manželský pár Saša a Zdeněk Kousalovi. V turnaji ukořistili stříbro a v konečném pořadí jim s luxusním náskokem 1100 bodů patřilo prvenství. Jejich jména se proto zaslouženě a především navždy zapsala na podstavec dvacet let staré putovní trofeje.

MĚNILY SE ŽEBŘÍČKY

Double Openy byly pro celoroční krajské žebříčky Mistrovství Severovýchodních Čech ohodnoceny dvojnásobným počtem bodů. Všichni lídři jednotlivých kategorií své posty uhájili, avšak na dalších pozicích ke změnám došlo.

V ženách se v absolutním pořadí posunula na třetí pozici před úřadující mistryni Severovýchodní Čech Šárku Dvořákovou Saša Kousalová. Nejvýraznější posun zaznamenala v kategorii D Iva Dvořáčková, která se z deváté pozice katapultovala těsně pod stupně vítězek.

Mezi muži došlo k promíchání jmen na druhém až pátém místě absolutního pořadí. Ze druhé na čtvrtou příčku klesl Petr Rezek, kterého přeskočil původně třetí Daniel Záruba i pátý Josef Dlab. Jednu pozici ztratil i Michal Ulrich, který se posunul ze čtvrté na pátou. Aktuálně stříbrný je v B kategorii Zdeněk Kousal, jenž před víkendem figuroval na čtvrtém místě. Poslední zásadní změnou na medailových postech je zlepšení Jiřího Janku ze třetí na druhou, potažmo Josefa Buroně z páté na třetí příčku kategorie D. (ov, mr)