Překvapivý bod z drah Slavie

Náchod - Dalším soupeřem prvoligových kuželkářek Náchoda byl mnohonásobný mistr a jeden z hlavních favoritů 1. ligy, Slavia Praha.

27.9.2017

Ilustrační foto.Foto: Archiv

KK Slavia Praha – SKK Primátor Náchod 4:4 (3304: 3265)

Hned v úvodu zápasu zazářila hostující Hrdinová a skvělým výkonem 603 jasně porazila bývalou náchodskou hráčku Kučerovou. Bod pro Náchod přidala i Majerová, jež sice porazila méně kuželek než Kohoutová, ale na dráhy vyhrála 3:1. Po první třetině vedl překvapivě Náchod 2:0 o 59 kuželek.

Ve druhé třetině se ale zápas vrátil do očekávaných kolejí. Obě domácí hráčky Marková i Hejhalová si snadno poradily s náchodskými soupeřkami. Po dvou třetinách byl stav na body 2:2 a na kuželky vedla Slavia o 46. Vypadalo to na očekávané vítězství Slavie.

Proti ale byly náchodské hráčky. Cvejnová dokázala porazit Šťastnou na všech čtyřech drahách a bod pro Náchod získala i Šimůnková vítězstvím 3:1 nad Gruszkovou i při nižším počtu poražených kuželek.

Zápas tak skončil nerozhodně 4:4 a Slavii nepomohlo ani vítězství na kuželky o 39. Po domácí porážce s nováčkem ze Zlína Náchod v dalším zápase překvapivě obral o bod favorizovanou Slavii.

Sestavy a výkony Slavia Praha – Náchod: Kučerová 541 – Hrdinová 603, Kohoutová 551 – Majerová 548, Marková 541 – Kolářová 510, Hejhalová 582 – Adamů 502, Gruszková 557 – Šimůnková 543, Šťastná 532 – Cvejnová 553.

Další výsledky 2. kola: Rosice – Konstruktiva Praha 6:2, Blansko – Žižkov Praha 8:0, Přerov – Duchcov 6:2, Rokycany – Jičín 6:2, Zlín – Valašské Meziříčí 7:1.

Náchod je po dvou kolech devátý, v čele je duo Rosice – Zlín.

Z Hronova do Náchod se poběží po šedesáté

Náchod, Hronov - Už 60. ročník silničního běhu Hronov – Náchod se uskuteční v sobotu 21. října.

Kuriozity volebních místností: Autoservis, dům hasičů i sauna

Královéhradecko - Poslance lidé do sněmovny pošlou z různých míst. V Petříkovicích na Trutnovsku volební komise sídlí na koupališti, V Polici na Náchodsku zase v prostorách sauny.

Češi v cizině se k volebním urnám nehrnou

Náchodsko - Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky začínají dnes úderem 14. hodiny.

Nahodil Náchod konečně motory?

Náchodsko - Až v pátém kole se dočkali premiérového vítězství v letošním ročníku Krajské ligy mužů hokejisté Náchoda. O překvapení se pak postaral Hronov, který zvítězil na horkém ledě Nové Paky. Bez vstřeleného gólu a bez bodů se naopak vraceli z Třebechovic hokejisté Jaroměře.