Sokol Krčín – TJ Sokol Rokytnice 20:17 (9:9)

Sestava Krčína byla oproti minulému víkendu skoro kompletní a pro udržení třetího místa museli domácí za každou cenu bodovat.

Tentokrát Krčínu vyšel začátek utkání, když šel rychle do vedení a v 6. minutě vedl 3:1. O chvíli později pak ještě 4:2. Jak však domácí dobře začali, prostřední část první půle se jim už tolik nevyvedla. Hosté totiž ve 13. minutě srovnali na 4:4 a ve 23. minutě již otočili stav utkání ve svůj prospěch (4:6).

Domácí házenkáři se však naštěstí včas vzpamatovali, zlepšili se jak v obranné, tak útočné fázi a postupně náskok hostů smazali (8:8). Do konce poločasu se pak oba týmy dokázaly prosadit ještě jednou, čímž stanovily poločasový stav na 9:9.

Začátek druhé části byl z počátku vyrovnaný, a to až do 10. minuty a stavu 12:12. Pak hostující házenkáři krátce odskočili na 12:14, jenže Krčín opět zlepšil hru a ve 20. minutě otočil na 16:14. Hosté dokázali ještě jednou dorovnat skóre (16:16), ale to bylo z jejich strany vše. Konec utkání už měli domácí hráči pod kontrolou, ve 25. minutě vedli 18:16 a minutu před koncem dokonce 20:16. Hostující Rokytnice v závěru už jen zkorigovala na konečných 20:17.

„Obecně velmi pohledné utkání, ve kterém se každému týmu chvilku dařilo lépe a chvilku hůře. Pochvalu zaslouží naši mladí hráči, kteří opět dokázali dobře doplnit své již zkušenější spoluhráče,“ chválil domácí trenér Tomáš Pavlík.

Krčín si tímto vítězstvím upevnil třetí místo v průběžné tabulce a o následujícím víkendu ho čeká poslední dvojzápas v Plzni-Újezdu a v Čakovicích, po kterých bude jasno o složení čtvrtfinálových dvojic.

Sestava a branky Krčína: Chmelík, Rýdl – Leugner, Mikolášek, Verner, Šefc, Červinka – Fišer (9), Štrof (6), L. Marek (3), M. Marek (1), Linhart (1).
Další výsledky 20. kola: Nýřany – Nezvěstice 14:14, Přeštice – Tymákov 22:21, Čakovice – Plzeň Újezd 12:19, I. NH Brno – Vítkovice 19:24, Podlázky – Opatovice nad Labem 24:22.