Odehrán bude tradičně turnajovým systémem v příjemném prostředí úpického Městského sálu. Předpoklad je, že všechny bitvy proběhnout v jediný den, a to v sobotu 20. srpna. Po zkušenostech z let minulých si ale pořadatelé nechávají otevřená takzvaná zadní vrátka.

V případě velkého zájmu se totiž první část kvalifikačních skupin odehraje již v pátek v podvečer, druhá pak odstartuje v sobotu ráno a finálové play off ve stejný den odpoledne. Velkým zájmem se rozumí účast nad dvacet týmů.

Jak již bylo řečeno, jde o turnaj družstev, který je otevřený všem věkovým kategoriím a jeho pravidla neřeší ani to, zdali je hráč registrovaný či nikoliv. Mohou se ho proto zúčastnit i tzv. amatéři.

Navíc v propozicích opět nechybí omezení pro papírově silnější hráče. Do utkání totiž může nastoupit maximálně jeden hráč, který hraje, respektive ve dvou posledních sezónách hrál, nejvyšší krajskou soutěž (na Královéhradecku je to Extraliga) popřípadě top soutěž naší republiky Superligu. Tento bod pravidel téměř anuluje výkonnostní rozdíly mezi jednotlivými týmy.

Proto neváhejte a sestavte družstvo o minimálně čtyřech hráčích a nenechte si ujít reálnou šanci stát se v pořadí již šestým letním šampiónem.
Uzávěrka předběžných přihlášek je v 7. srpna (startovné je 1000 Kč za tým a kredity se NEvhazují). Další info na telefonu 603 104 220 nebo na: www.navrchol.cz/sipky