TJ Tatran Litovel – HC TJ Náchod 27:19 (16:8).

Od začátku utkání favorizovaní domácí vedli, hosté s nimi drželi krok do 10. minuty, pak ale Litovel utekla na rozdíl pěti branek. Tento náskok si domácí udržovali asi patnáct minut. Ve 20. min. se nepříjemně zranil jeden z klíčových hráčů Náchoda, Chroustovský, který byl s komplikovanou zlomeninou prstu již operován. „Ztrátou Chroustovského jsme přišli o údernou sílu z prostoru spojek,“ litoval nepříjemného zranění svého svěřence hostující trenér Petr Šulc. Vyřazením Chroustovského už hosté nedokázali reagovat na tlak soupeře v obraně, což domácí hojně využívali v postupném útoku. Do kabin tak obě mužstva odcházela za vedení domácího týmu o osm branek.

Po změně stran Náchodští změnili obranný systém, jenže přišla další velká komplikace. „Po Chroustovském se zranil i Mikšík, kterého čeká také operace,“ vyřkl nepříjemnou skutečnost trenér Šulc. Podle jeho slov se pravděpodobně bude jednat o přetržené kolenní křížové vazy. „V tento moment se náš herní projev zcela rozpadl, museli jsme maximálně improvizovat,“ dodal Šulc. Přesto jeho svěřenci ještě zabojovali a náskok soupeře stáhli na pětibrankový rozdíl. V závěru utkání však Litovel znovu odskočila, na což už Náchod nestačil zareagovat.

Petr Šulc, trenér Náchoda: „Vzhledem ke zraněním se nám rozpadla nejprve herní koncepce v útoku a poté i v obraně. V utkání jsme pak museli improvizovat, na spojkách nám hráli mladí kluci, dva věkem ještě dorostenci.“

Fakta – sestava a branky Náchoda: Klesl, Vaněček – Mikšík 1, Chroustovský 5, Galba, Manych, Hanuš 4, Filip 1, Balcar, Čmelík 1, Zelený 7. Rozhodčí: Kramoliš, Krupa. ŽK: 2:3. Vyloučení: 5x2 min.:6x2 min. Sedmičky: 2/1:4/4.