„Do Prahy jsem si jel pro zlato, ale to bohužel nedopadlo. Stříbro je ale taky dobrý," říká smířlivě kramolenský silák. Ten se představil ve váhové kategorii do 140 kilogramů, která byla paradoxně nejsilnější. „Kdybych byl ve vyšší váhové kategorii, tak bych vyhrál už prvním pokusem," dodává Havrda.
Osudnou se mu stala v české metropoli váha 352 kilogramů, kterou se mu nepodařilo dotlačit, stříbro tak bral za 342,5 kilogramu. „Vyhrál to Rus, který dal 345 kilo a navíc v trojitém dresu," upřesňuje Havrda, jenž opět využil podpory pouze jednovrstvého stahovacího dresu.
Kramolenský silák sice ještě nemá letošní sezonu zcela uzavřenou, pomalu už ale spřádá plány na tu další. „Za rok je mistrovství svět v Kalifornii, a tam bych se chtěl představit už v trojitém dresu, kterému by měl odpovídat i výkon," naznačuje Havrda.
Není žádným tajemstvím, že jeho snem je vzepřít 400 kilogramů. Zda to bude za rok v Kalifornii, či někde jinde, to se teprve uvidí. Důležité však rovněž bude, zda se mu na to podaří sehnat dostatek finančních prostředků. „Sezona mě vyjde zhruba na 750 tisíc, což nejsou malé peníze," uzavírá letošní profesionální vicemistr světa v benchressu váhové kategorie do 140 kilogramů.