Václav Pohl po výborném výkonu ohromil nohejbalový národ a vybojoval na Mistrovství republiky mladších žáků v Prostějově v kategorii jednotlivců 4. místo.
Zbečnická naděje v nabité konkurenci (21 hráčů) dokázala postoupit ze skupiny smrti a vyřadit ze hry například favorita z Valašského Meziříčí i dvojnásobného mistra republiky ze dvojic a trojic. I ve čtvrtfinále Václav Pohl doslova zničil domácího favorita Pospíšila (10:4, 10:5).
Postup do finále přes pozdějšího vítěze a vicemistra republiky v kategorii starších žáků, horažďovického Hokra (vedení 8:5 ve třetím setu), či bronzová medaile v boji o třetí místo s modřickou hvězdou Bolelouckým (9:10, 10:6, 9:10), byly neskutečně blízko.
Postavou maličký Václav Pohl ukázal ohromné srdce bojovníka, když sehrál rovnocenné partie s mnohem zkušenějšími a fyzicky vyspělejšími soupeři. Jeho hra byla založená na skvělém servisu, parádním a přesném příjmu halfvolejem, k čemuž přidal obrovské nasazení i pestré technické útoky.
Druhý reprezentant Sokola Zbečník, Jaromír Beran, těsně nepostoupil do čtvrtfinále, když v boji o druhé postupové místo ve skupině prohrál o jediný míč s modřickým hráčem a obsadil 9. – 12. místo.
„Oba moji svěřenci podali skvělé výkony a musím před jejich výkony smeknout klobouk až k zemi. Jsem velice rád, že jsme překvapili a zaskočili mnohé české nohejbalové bašty, jako jsou třeba extraligové Modřice, Čakovice, Zruč-Senec nebo Prostějov a po velmi dlouhé době navázali na velké úspěchy v tomto, pro Hronov tak populárním a tradičním sportu," chválí trenér Lukáš Vlach.
Konečné pořadí MČR: 1. Filip Hokr (TJ Sokol VYNK Horažďovice Hapon); 2. Zdeněk Kalous (TJ AVIA Čakovice A); 3. Kvido Boleloucký (TJ Sokol SDS EXMOST Modřice A); 4. Václav Pohl (TJ Sokol Zbečník A); …  9. – 12. Jaromír Beran (TJ Sokol Zbečník B). (lvl)