Start závodu, na který si pořadatelé připravili dvě tratě, bude v 11 hodin v Zámecké ulici. Pro juniory, muže do 69 let a ženy do 54 let bude připravena trať o délce 11,2 kilometru s převýšením 380 metrů. Pro juniorky, muže nad 70 let a ženy nad 35 let pak bude připravena délka 7,5 kilometru a převýšení 260 metrů.

Okruhové tratě jsou vedeny v atraktivním okolí náchodského zámku a přilehlých lesích. Mají zejména v první polovině hodně náročný profil, kde mírné sebehy střídají větší či menší výběhy, střední pasáž je již mírně členitá, až v poslední části trať mírně klesá.

Závod bude (nebodovaným) prologem Českého poháru v běhu do vrchu, zároveň je však závod zařazen do Velké ceny východních Čech.
Závodní kancelář, kde se běžci budou moci odprezentovat, bude v restauraci Vatikán otevřena v den závodu v 9 hodin. Startovné je 60 korun (v jeho ceně je i občerstvení a jídlo po závodě), účastníci prvního ročníku startovné neplatí. Ceny jsou připraveny pro první tři závodníky v každé kategorii.
Každý účastník startuje na vlastní nebezpečí a je zodpovědný za svůj zdravotní stav.

Více informací vám sdělí na telefonu Jiří Wiesner (606 551 510), k dispozici je rovněž jeho e–mailová adresa: wortega@email.cz