I. LIGA ŽEN

TJ S. Rokytnice - Sokol Krčín 20:19 (9:8). Krčínské družstvo by mohlo získat psychickou výhodu na počátku utkání (3. min. 0:2), kdy se dařilo pokrýt soupeřovy útočné pokusy, a na druhé straně vsítit s lehkostí několik branek. Jenže zaváhání přišlo a skóre se začalo vyrovnávat, následně se přetahovalo o jednu či dvě branky.

Po poločasovém výsledku 9:8 pokračovala hra ve stejném duchu. Krčínský útok se trápil v zakončení, bohužel družstvo v této fázi nepodržela ani obranná hra. Ačkoliv Krčín ve druhém poločase vedl i o dvě branky, v rozhodující poslední minutě naopak o dvě prohrával. Z rychlého protiútoku snížil a měl šanci i vyrovnat, štěstí však nestálo na jeho straně a výsledek tak zůstal na stavu 20:19.

Sestava a branky Krčína: Kočová, Šefcová Macková, Štefková, Linhartová, Nejmanová Poláčková (9), Fišerová (8), Zimlová (2), Hamanová, Koudelková, Kotlářová.

SK Studénka - Sokol Krčín 12:15 (7:11). Pečlivou obrannou hrou v prvním poločase dostalo krčínské družstvo pouze 6 branek, útočná fáze si vybrala menší pauzy, ale dokázala vybudovat dostatečný náskok, který téměř prohospodařila ve druhé půli.

Z počátku skóre rostlo na obou stranách, na krčínské straně však pouze do 11. minuty (9:14). Dlouhých 19 minut se útoku nepodařilo vsítit branku. V tomto utkání se však Krčín mohl spolehnout na pozornou obrannou hru s dobrým výkonem brankářky Šefcové. Když už se trenéři v závěru strachovali o cenné body, pojistila technickou střelou výsledek Hamanová.

Sestava a branky Krčína: Kočová, Šefcová - Macková, Chrastilová, Linhartová - Hamanová (5), Poláčková (5), Fišerová (3), Zimlová (1), Kotlářová (1), Koudelková.

Další výsledky: Tymákov - Blovice 20:9, Chomutov - Přeštice 19:22, Modřany - Žatec 13:8, Hlinsko - Dobruška 10:20.

I. LIGA MUŽŮ

SSK Vítkovice - Sokol Krčín 18:19 (9:10). Utkání na půdě nováčka bylo od začátku vyrovnané, v 15. min. se přesto hosté dostali do trháku 3:6. Krčín ale poté polevil a ve 21. min. už bylo skóre srovnané. Hosté však následně opět zabrali, odskočili na 6:8 a až do konce poločasu si udržovali malý náskok, který domácí korigovali trestným hodem na 9:10.

Zkraje druhé části utkání se spustila rychlá přestřelka, oba týmy se střídaly ve vstřelování branek a v 15. minutě byl stav vyrovnaný 15:15. Krčín pak ale zavřel obranu a odskočil na 15:18. Domácí sice ještě snížili na 17:18, ale více jim hosté nedovolili. V 28. min. Krčín dával na 17:19, na což Vítkovice reagovaly už jen snížením na konečných 17:19.

Tomáš Pavlík, trenér Krčína: „Vítězství bylo vybojováno a dík patří všem zúčastněným. Velmi výrazně se také ve své ligové premiéře předvedl dorostenec Marek, který musel zaskočit v polovině druhé poloviny za zraněného Leugnera."

Sestava a branky Krčína: Chmelík, Kalivoda Leugner, Červinka, Mikolášek, Marek, Hrnčíř Štrof (7), Samek (6), Valtera (5), Zimla (1).

Další výsledky: Opatovice n. L. - Plzeň Újezd 14:16, Tymákov - Nýřany 22:9, Čakovice - Nezvěstice 24:18, Vítkovice - Stará Ves n. Ondř. 15:22, Svinov - 1. NH Brno 17:20.

SK Studénka - Sokol Krčín 15:13 (7:6). Krčín hrál s domácí Studénkou vyrovnanou partii, ale do vedení se dostával velmi sporadicky. Až do závěru první poloviny dokázal s domácími držet krok, bohužel v závěru Studénka odskočila na poločasových 7:6.

Ve druhé části pokračovala spíše bojovná házená, ve které se skóre přelévalo ze strany na stranu. Ve druhé části druhé půle ale Krčín ztratil aktivitu v útočné fázi, a to se projevilo na výsledku. Domácí do 27. minuty odskočili na 15:11, a tím rozhodli. V závěru sice hosté ještě dokázali snížit na 15:13, ale na více již neměli.

Tomáš Pavlík, trenér Krčína: „Víkendová utkání měla rozdílné charaktery. V sobotním dominovaly spíše útoky, naopak v nedělním to byly obrany, které určovaly charakter utkání. Bohužel v nedělním utkání jsme již nedokázali navázat na naše předešlé zápasy v útočné řadě."

Sestava a branky Krčína: Chmelík - Leugner, Mikolášek, Červinka - Václavek (5), Štrof (5), Valtera (2). (vz)