Sokol Krčín – TJ Přeštice 15:11 (7:4). V uplynulém víkendu prošlo družstvo Krčína posledními dvěma zápasy základní části prvoligové soutěže. Rozdávaly se poslední body, které mohly ovlivnit podobu čtvrtfinálových dvojic. Krčínské družstvo mělo před sebou dva soupeře z opačných pólů tabulky.
V sobotu hostilo v tomto roce suverénní Přeštice, které zatím neochutnaly chuť porážky. Po několika nevydařených kolech čekal Krčín na symbolické zmrtvýchvstání svého házenkářského umu. Naštěstí přišlo v pravý čas.
Krčín od první minuty diktoval tempo hry a přehrával soupeře ve všech fázích. Velmi dobrou práci odvedla obranná část v čele s brankářkou Šefcovou, střelkyně Přeštic znervózněly z počátečních ztrát, což se odrazilo i na jejich úspěšnosti. První branku daly až v 17. minutě, do konce poločasu přidaly už jen dvě. Útočná řada sice přehrávala přeštickou obranu, branek dala přesto méně, než ke kolika měla šanci. Po poločasu 7:4 sice Přeštice zvýšily tlak i produktivitu, náskok Krčína ale nesmazaly, a tak byla jejich první porážka na světě.
Sestava a branky Krčína: Šefcová –  Macková, Chrastilová, Šimůnková – Fišerová (7), Titlová (6), Poláčková (1), Zimlová (1), Hamanová.
Další výsledky: Dobruška – Blovice 20:10, Chomutov – Studénka 21:18, Žatec – Rokytnice 18:10, Modřany – Spoje Praha 16:17, Tymákov – Hlinsko 31:24.

Sokol Krčín – Sokol Blovice 16:13 (5:7). O den později hostil Krčín další plzeňské družstvo – Blovice. Předsevzetím sice bylo pokračovat ve stejném stylu hry jako předešlého dne, ale potvrdilo se pravidlo, že s nižší kvalitou soupeře se snižuje i bojovnost a rychlost hry druhého týmu.
Po utrápeném poločasu charakteristickém nezískanými míči v obraně a neproměněnou střelbou v útoku domácí dokonce prohrávaly hráčky 5:7. Utkání naštěstí pro ně nekončí po třiceti minutách, a tak využily druhou půli pro nápravu. Přidaly na rychlosti a přímočarosti útočných akcí, což bylo odměněno konečným bodovým ziskem za stav 16:13.
Zisk čtyř bodů ještě zamíchal konečnou tabulkou. Proto jde Krčín do play off z šestého místa a soupeřem mu ve čtvrtfinále bude Dobruška. První utkání obou tradičních rivalů je na programu už tuto sobotu od 15 hodin v Krčíně, odveta se odehraje o den později od 9.30 hodin v Dobrušce.
Sestava a branky Krčína: Šefcová – Macková, Chrastilová, Štefková, Nejmanová, Šimůnková – Titlová (6), Zimlová (3), Hamanová (3), Poláčková (2), Koudelková (2), Kotlářová.
Další výsledky: Dobruška – Přeštice 19:13, Žatec – Studénka 16:12, Chomutov – Rokytnice 20:20, Tymákov – Spoje Praha 27:9, Modřany – Hlinsko 13:29. (vz)