Příliš se nedařilo ani prvoligovým jaroměřským ženám, které prohrály obě své utkání s vedoucími celky prvoligové tabulky.

I. LIGA ŽEN

FbC Panthers – RECUTECH TJ Sokol Jaroměř 5:2 (2:0, 1:1, 2:1). Jaroměřské ženy nezačaly dobře a během úvodních šesti minut dvakrát inkasovaly.

Zkraje druhé části sice hostující Romančáková snižuje na 2:1, jenže domácí ženy odpovídají o dvě minuty později využitou početní výhodou – 3:1.

Zkraje třetí části Martinková snižuje opět a rozdíl jediné trefy, domácí ale kontrují o půl minuty později – 4:2. Účet zápasu pak pět minut před koncem uzavírá domácí Šarochová – 5:2.

Branky Jaroměře: Romančáková, Martinková.

Další výsledky 3. kola: České Budějovice – Orlicko-Třebovsko 3:2, Litvínov – Hranice 6:4, Plzeň – Hradec Králové 7:5, Soběslav – Jihlava 5:3, Nymburk – Brno 0:3.

Slavia VŠ Plzeň – RECUTECH TJ Sokol Jaroměř 6:2 (4:1, 1:0, 1:1). Jaroměřským florbalistkám nevyšla první třetina, která nakonec rozhodla o osudu utkání. První dvě branky si domácí Slávistky schovaly do jedné minuty v polovině první části, o chvíli později pak přidávají třetí gól a Jaroměř sahá po oddechovém času. Ten nápor domácích zastavil a v začínající 18. min. dokonce přichází snížení na 3:1. Minutu před koncem první části ale Plzeň opět odskakuje na rozdíl tří tref – 4:1.

Druhá část přinesla pouze jedinou branku, bohužel pro Jaroměř do její sítě. Ve 30. min. utkání zvyšuje už na 5:1 domácí Suková.

Po jedenácti vteřinách třetí části sice hostující Romančáková dává na 5:2, jenže to bylo ze strany Jaroměře po střelecké stránce vše. Čtyři a půl minuty před koncem pak pečetí na konečných 6:2 domácí Volkmannová.

Branky Jaroměře: Hátlová, Romančáková.

Další výsledky 4. kola: Nymburk – Hranice 3:2, Soběslav – Orlicko-Třebovsko 4:6, Č. Budějovice – Jihlava 6:7, Litvínov – Brno 5:3, Panthers – Hradec Králové 7:2. (mr)

NÁRODNÍ LIGA MUŽŮ

TJ Sokol Jaroměř – 1. FbK Jablonec nad Nisou 8:9 (3:8, 2:1, 3:0). Zlý jaroměřský sen začal na počátku 9. min., kdy domácí promarnili šanci a po rychlé rozehře hostující Veselý otevírá gólový účet úrodné první třetiny. Ještě v téže minutě však domácí Vojtěch Schwarz srovnává na 1:1. Podruhé v utkání si berou hosté vedení v polovině 13. minuty a opět jim nevydrželo dlouho. Od vedoucí branky uplynulo jen devět sekund a na 2:2 srovnává Dominik Haž. Ani nerozhodné skóre ale nevydrželo dlouho, o necelou minutu později vrací vedení na jablonecké florbalky Měkota. Tentokrát ale už domácí s rychlou odpovědí nepřispěchali, naopak ještě v téže minutě inkasují z hole Schlindenbucha – 2:4. Rozjetý Jablonec pak přidal za dalších 40 vteřin pátý gól a v končící 16. min. i ten šestý – 2:6. Pak se opět dostali ke slovu i domácí, kteří Milerem korigují v polovině 18. min. na 3:6. Závěr třetiny ale opět patřil hostům, kteří v posledních dvou minutách první části upravují na hrozivých 3:8.

V prostřední části se na gól čekalo necelých pět minut, to snižuje na rozdíl čtyř tref domácí Novotný. Prostřední část prošpikovalo množství vyloučení, hosté dokonce neproměnili trestné střílení, a tak se skóre opět měnilo až v závěru druhého dějství. V končící 38. min. vykřesává jiskru naděje pro domácí Vojtěch Schwarz – 5:8. Půl minuty před koncem však Jaroměř nepohlídala střelu z poloviny hřiště jabloneckého Veselého a bylo to 5:9.

Domácí se ale nevzdávali a ve třetí části zahájili velkou stíhací jízdu. Nejprve využil přesilovou hru Pavel Kotrč (6:9), pak se čtyři a půl minuty před koncem prosadil Jiří Novotný (7:9) a na 8:9 dává o minutu později Jakub Kubina. V hektickém závěru ale už kýžené vyrovnání nepřichází.

Kamil Munzar, trenér Jaroměře: „Po katastrofální první třetině jsme se ve druhé i třetí třetině herně zvedli. Bohužel náskok byl tak velký, že už jsme nestihli vyrovnat. Děkujeme divákům."

Branky Jaroměře: Vojtěch Schwarz 2, Novotný 2, Haž, Miler, Kotrč, Kubina.

Další výsledky 3. kola: Čelákovice – Plzeň 3:4, Turnov – Mukařov 9:6, České Budějovice – Athletics Praha 6:5p, Králův Dvůr – Chomutov 3:6, Kadaň – Karlovy Vary 11:6.

1.. Chomutov 3 3 0 0 0 18:10 9
2. Čelákovice 3 2 0 0 1 20:10 6
3. Kadaň 3 2 0 0 1 26:20 6
4. Králův Dvůr 3 2 0 0 1 18:13 6
5. Plzeň 3 2 0 0 1 15:15 6
6. Jablonec n. N. 3 2 0 0 1 20:23 6
7. Turnov 3 1 1 0 1 22:22 5
8. Mukařov 3 1 0 0 2 13:15 3