15. KOLO: TJ Sokol Pardubice I – TJ SPŠ stavební Náchod 56:78 (3:25, 18:41, 38:61)

Souboj celků z opačných pólů tabulky byl od úvodní minuty jasně v režii hostů z Náchoda. Ti dokonce v první čtvrtině dovolili domácím vstřelit pouze tři body, a tak hned první čtvrtina prakticky rozhodla o osudu celého utkání.

V dalším průběhu si Náchod už jen hlídal dostatečný náskok, který se domácím nepodařilo snížit na přijatelný rozdíl.

Další výsledky 15. kola: Týniště nad Orlicí – Nový Bydžov 75:84, Heřmanův Městec – Česká Třebová 77:94.

16. KOLO: TJ Jiskra Heřmanův Městec – TJ SPŠ stavební Náchod 75:59 (22:17, 46:28, 61:43)

O den později se náchodští basketbalisté představili na palubovce Heřmanova Městce, kde se hrála zcela jiná písnička.

V první čtvrtině tahali za delší konec provazu domácí, Náchod se však držel na dostřel. Druhá čtvrtina však rozhodla o osudu utkání. Zatímco Náchod v ní nastřílel pouze jedenáct bodů, domácí jich zaznamenali čtyřiadvacet, čímž rozhodli o svém vítězství. Ve zbytku utkání se sice hosté zlepšili, dobře hrající domácí je však už zpátky do zápasu nepustili.

Další zápas 16. kola: Pardubice I – Česká Třebová 63:93.

  1. Náchod 14 12 2 1149:757 26
  2. Česká Třebová 14 9 5 1150:932 23
  3. Heřm. Městec 13 9 4 1004:899 22
  4. Nový Bydžov 13 6 7 826:952 19
  5. Pardubice I 13 2 11 751:1016 15
  6. Týniště n. O. 13 2 11 683:1007 15