A diváci, v jejichž podporu domácí závodníci a závodnice věří, se mohou těšit na skvělé výkony skvělých individualit. Pro družstva pořádajícího Sportovního klubu bude navíc domácí prostředí ohromnou motivací zlepšit umístění z kola minulého, kdy jak muži, tak i ženy skončili shodně třetí.

SERVIS PRO DIVÁKY
„Kromě, doufám kvalitních výkonů, chceme divákům nabídnou závody celkově hodně zajímavé a hezké. Budeme tu mít profesionálního moderátora, na výborné úrovni by mělo být i externí ozvučení a lidi, kteří k nám dorazí, budou moci využit i venkovní catering,“ zve Aleš Žďárský, předseda atletického oddílu SK Nové Město nad Metují, příznivce atletiky na Stadion generála Klapálka.

V novoměstské mužské sestavě by už měl být k dispozici v prvním kole absentující Dominik Sádlo, takže závod na 5000 metrů mužů bude z pohledu domácího oddílu více než zajímavý. Kromě Sádla totiž bude svému týmu opět k dispozici i další elitní vytrvalec Kamil Krunka. „Mužská sestava by snad měla být nejsilnější, uvidíme, jestli bude i Jakub Nosek,“ zmiňuje Žďárský další zajímavé jméno na novoměstské soupisce.

OLYMPIONIK NEBUDE
Jakub Nosek, který se před několika měsíci představil v sestavě bobistů na olympijských hrách v Korei, se totiž od jara do podzimu věnuje právě atletice, a to v dresu novoměstského SK. Podle našich informací však Nosek novoměstské družstvo neposílí. „Bohužel poprvé po několika letech vynechám a nebudu ani jako divák, povinnosti mě volají jinde. Třeba bude příležitost potkat se v červenci na Velké ceně,“ vzkázal fanouškům Nosek.

S velkými očekáváními však nebudou startovat doma jen novoměstští muži, ale i jejich ženské kolegyně. Zajímavostí domácího kola bude závod na 800m, ve kterém se představí Adéla Sádlová, která na 1. kole doběhla na druhém místě. A minulý týden si vylepšila osobní rekord na Memoriálu Ludvíka Daňka. „Jsme také zvědaví na výkony vytrvalkyň Rychnovské a Kynčlové na trati 3000 metrů,“ říká Žďárský.

PŘEKVAPÍ ŠKODOVÁ?
Premiéru na osmistovce si v Novém Městě odbude skvělá sprinterka Tereza Škodová, od níž se čeká, že soupeřky hodně pozlobí. „V tréninku se jeví velmi dobře,“ říká trochu tajemně její trenér Aleš Žďárský.
Ten zároveň bere společně s dalšími členy pořadatelského týmu tento druhý díl ligového kola jako takovou malou generálku na červencovou Velkou cenu. (mr)