VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Prvoligové kuželkářské týmy doma nezaváhaly

Náchod – Prvoligoví kuželkáři a kuželkářky Náchoda mají za sebou úspěšný víkend, na domácích drahách totiž uspěla obě družstva.

8.2.2010
SDÍLEJ:

Náchodská Michaela Divišová v sobotním utkání proti Zlínu konečně ukázala, kde se mohou její výkony pohybovat. Foto: Zdeněk Majer

I. liga – ženy:

SKK Primátor Náchod – KC Zlín 5:3 (3340:3140). O vítězství náchodských žen nad Zlínem rozhodla především větší vyrovnanost domácích kuželkářek.

Hned zkraje se probudila ke svým lepším dnům Michaela Divišová, která svou soupeřku doslova deklasovala. Náchodská hráčka sice začala trochu zvolna, když na úvodní dráze zahrála pouze 125, její soupeřka ale rozhodně neměla svůj den, neboť jejích 107 je hodně podprůměrný výkon na 1. ligu. Pak se náchodská hráčka rozehrála k výbornému výkonu, kterým vytvořila svým spoluhráčkám vynikající výchozí pozici. Na vedlejších drahách hrající Michaela Divišová mladší odehrála svůj standard, jenže její soupeřce se zadařilo na první a třetí dráze, díky čemuž domácí Divišovou přehrála na poražené kuželky.

V prostřední dvojici byl mezi domácí Vostřezovou a zlínskou Kantnerovou k vidění vyrovnaný souboj, bohužel pro domácí s lepší koncovkou zlínské hráčky. Na úvodní dráze náchodská kuželkářka prohrála se svou soupeřkou o devět kuželek, druhá dráha však jasně patřila Vostřezové. Jenže její protivnice jí stejnou mincí vše oplatila na třetí dráze. Na poslední dráze se obě hráčky přetahovaly o každou kuželku, nakonec byla o dvě šťastnější hostující hráčka, která tak podtrhla své těsné vítězství. Vedle bojující Jana Majerová měla úkol podstatně snadnější, její protihráčka neměla svůj den a nepomohlo ani zlínské střídání. Domácí hráčka si od první dráhy budovala dostatečný náskok, který zvýraznila hlavně na dráze 2. a 3. Zde dosáhla vynikajících výkonů 151 a 150. Majerová tak svůj minisouboj se zlínskou protivnicí vyhrála o více než sto kuželek.

Díky výkonu Jany Majerové měly domácí dotahovačky úkol hodně usnadněný. Aneta Cvejnová zahájila své utkání s Kolaříkovou ve velkém stylu a první dvě dráhy jasně ovládla. Na zbylých dvou drahách šel její výkon o poznání dolů, své vítězství si ale už bez větších problémů pohlídala. Na vedlejších drahách bojující Bezdíčková začala stejně jako Cvejnová ve velkém stylu. Její výkon měl ale poté sestupnou tendenci, naopak zlínská soupeřka si po celé utkání udržovala vyšší standard, což jí nakonec stačilo k dílčímu vítězství. Na celkové výhře domácích žen to ale už nic změnit nemohlo.

Sestavy a výkony Náchod – Zlín: Divišová 579 – Pančochová 498; Divišová ml. 524 – Polášková 540; Vostřezová 552 – Kantnerová 562; Majerová 565 – Skoumalová (od 61. hodu Kuběnová) 445; Cvejnová 581 – Kolaříková 544; Bezdíčková 539 – Zimáková 551.

I. liga – muži:

SKK Primátor Náchod – KK Moravská Slavia Brno 6,5:1,5 (3508:3351). Domácí kuželkáři nedali svému soupeři nejmenší naději a po spolehlivém výkonu se udrželi v čele průběžné tabulky. Tam mají po zaváhání pražského Slavoje už hodně slibný čtyřbodový náskok.

Hned v úvodní dvojici se strhl nebývalý souboj mezi domácím Němcem a hostujícím Večerkou. Němec začal výborně a první drahou si získal mírný náskok. Pak měl však jeho výkon mírně sestupnou tendenci. To brněnský hráč měl přesně opačný problém. Začal vlažněji a na poslední dráze zafinišoval. Výsledkem tohoto duelu byla remíza na jednotlivých drahách i na poražené kuželky. Ve druhé dvojici se představil v domácím dresu Roman Straka, který má na jaře z náchodských hráčů možná nejlepší formu. Za hosty byl ve hře Stloukal. Domácí kuželkář sice začal hodně vlažně a první dráhu prohrál, jenže pak se rozehrál k vynikajícímu výkonu a průměrně hrajícího brněnského hráče přehrál v nejlepším čísle Náchodských.

Na výkon Straky navázal v prostředních dvojicích Martin Kovář. Také jeho představení mělo postupně vzestupný trend, čemuž brněnský Petr Mika nedokázal vzdorovat. Zvlášť poslední dráha se Strakovi nebývale povedla a výkonem 174 poražených kuželek tak jen podtrhl jasnou dominanci nad svým brněnským protihráčem. O poznání méně, ale jen co se týká poražených kuželek, se dařilo na vedlejších drahách Ladislavu Beránkovi. Ten začal svůj duel s Paliánem ve velkém stylu a na prvních dvou drahách jasně svého soupeře přehrál. Na třetí dráze si domácí kuželkář vybral slabší chvilku (123), ale pak znovu zapnul na vyšší obrátky a také svůj souboj dotáhl do vítězného konce.

Náchodští dotahováci Holý se Sobčákem měli před sebou relativně poklidný závěr. To se ale asi právě vymstilo Petru Holému, který sice se svým soupeřem uhrál na jednotlivých drahách remízu 2:2, na poražené kuželky ale jasně prohrál, a to především hodně nepovedenou poslední dráhou (119). Vedle bojující Sobčák začal ve velkém stylu a hned v úvodu si vytvořil slušný náskok. Na druhé dráze z něj sice brněnský Dvořák něco umazal, jenže na zbývajících dvou drahách si už domácí kuželkář své vedení v poklidu pohlídal.

Sestavy a výkony Náchod – MS Brno: Němec 580 – Večerka 580; Straka 611 – Stloukal 534; Kovář 601 – Mika 531; Beránek 560 – Palián 533; Holý 570 – Milan 616; Sobčák 586 – Dvořák 557.

Další výsledky 14. kola: Vrchlabí – Přerov 2:6; Slavoj Praha – Jihlava 2:6; Husovice – Kovářská 6:2; Česká Třebová – Zábřeh 7:1; Luhačovice – Dačice 6:2.

Autor: Michal Rojšl

8.2.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Manželé Doležalovi z Náchoda volili v hlavním městě Švédska

Petr Cvikýř dorazil do božanovského okrsku jen pár chvil  před vypršením volebního času. Vhodil svůj hlas do volební urny  pak hned došlo n sčítání hlasů.

Svůj hlas hodil do volební urny jen pár vteřin před uzavřením volební místnosti

Manželé Žočkovi volili doma, komise za nimi přijela s přenosnou volební urnou

Rožmitál u Broumova - Celkem 50 voličů z evidovaných 129 přišlo během pátku odevzdat svůj hlas v nejmenším volebním okrsku na Broumovsku.

OBRAZEM: V Jaroměři volí mezi historickými vlaky

Jaroměř /FOTO/ - Železniční muzeum Výtopna v Jaroměři se v pátek 20. října proměnilo ve volební okrsek číslo 18.

Do volební místnosti v centru Broumova mířili turisté s volebními průkazy

Broumov – Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR se dnes v osm hodin přehouply do druhého dne i ve volebním okrsku číslo šest, který sídlí ve Staré radnici na Broumovském náměstí. Za včerejšek odvolilo zhruba 37% evidovaných voličů.

Nová sezona začala už také výběrům

Náchod - První ze dvou venkovních turnajů okresních fotbalových výběrů kategorií U11 a U12 se odehrál ve Rtyni v Podkrkonoší a v Úpici.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení