I. LIGA MUŽŮ

Sokol Ostrava – HC TJ Náchod 22:23 (9:10). V Ostravě byla k vidění od úvodní minuty naprosto vyrovnaná házená, ve které většinu času měli mírně navrch hosté, ti si ale více než dvoubrankový náskok nevytvořili. Naopak museli deset minut před koncem dotahovat jednogólový náskok domácí Ostravy. V závěru se Náchodští prosazovali z prostoru spojek, což nakonec převážilo misky vah nerozhodného utkání na jejich stranu.

Petr Šulc, trenér Náchoda: „Začíná se stále více projevovat to, že se v tréninku věnujeme obranné hře, která nám pomalu začíná fungovat.“

Fakta – sestava a branky Náchoda: Klesl, Vaněček – Freiberg 2, Manych, Štefan 5, Klouček 3, Cvejn 3, Galba, Osoba 3, Balcar 2, Hrachový 4, Bauer, Šnajdr 1, Leugner. Rozhodčí: Králíček, Letev. Vyloučení: 1:5. ŽK: 3:3. Sedmičky: Sedmičky: 3/2:6/3. Diváků: 100.

Další výsledky: Košutka – Bystřice p. Host. 32:29, Dvůr Králové – Litovel 28:30, Šumperk – Kostelec n. H. 26:23, Jičín B – Karviná jun. 26:23, Nové Veselí – Chodov 23:24.

II. LIGA MUŽŮ SVČ

Chemička Ústí nad Labem – HC TJ Náchod B 30:23 (15:13). Celý první poločas byl naprosto vyrovnaný, hosté šli ve 13. min. do vedení 8:6, domácí poté skóre srovnali. V závěru Náchod neproměnil několik jasných brankových příležitostí a domácí šli do kabin s vedením 15:13.
Hosté nezachytili prvních devět minut druhého poločasu, domácí utekli na 22:14 a de facto rozhodli o osudu utkání. Náchod se poté snažil utkání ještě zvrátit, ve 42. min. stáhl na 22:18, ale domácí více nepovolili a závěr utkání si pohlídali.

Radek Čejchan, trenér Náchoda: „Odehráli jsme utkání se soupeřem, který je rozhodně hratelný, rozhodly individuální chyby a opět zbytečné technické chyby. Mladí hráči nejsou ještě schopni odehrát celé utkání se stoprocentní koncentrací a soupeři toho dokáží využít. Tentokrát jsme trochu doplatili i na menší počet hráčů, jelikož ze zdravotních a pracovních důvodů nemohli odjet hned čtyři hráči běžné sestavy, ale to není rozhodně důvod porážky. Skvělý výkon v brance podal Kocián, střelecky se dařilo Mrštinovi.“

Sestava a branky Náchoda: Flídr, Kocián – Mrština 6, Bílý, Novohradský, Stára, Škoda, Šnajdr 3, Filip, Voslař 1.

Další výsledky: Pardubice – Vršovice 25:17, Most – Kolín 22:35, Bělá pod Bezdězem – Louny 26:25, Mladá Boleslav – Dukla Praha SCM 18:27.

I. LIGA STARŠÍHO DOROSTU

Výsledky 5. kola: Ostrava – Náchod 23:38, Jičín – Karviná 36:31, Nové Veselí – Kopřivnice 22:29, Lázně Třeboň – Bohunice 34:32, Frýdek Místek – Dukla Praha 24:24.

I. LIGA MLADŠÍHO DOROSTU

Výsledky 5. kola: Lovosice – Náchod 34:24, Talent Plzeň – Louny 19:21, Strakonice – Vršovice 22:20, Jičín – Kobylisy 27:22. (mr, rč)