Prvoligovým házenkářům zachránil bod skvělý Vaněček

Náchod – Prvoligoví házenkáři Náchoda si před týdnem přivezli z Jičína ostudný debakl a dojem si příliš nenapravili ani v utkání s nováčkem soutěže.

6.12.2016

Ilustrační fotoFoto: Archiv

I. LIGA MUŽŮ

HC TJ Náchod – Liberec Handball 25:25 (12:10). Domácí házenkáři vstupovali do utkání v hodně improvizované sestavě, v níž z různých důvodů chyběli Pich, Freiberg i Klouček.

I přes toto citelné oslabení vstoupil Náchod do utkání dobře a v 10. minutě vedl 6:1 a i nadále si udržoval čtyř až pětibrankové vedení. To se ale ve 24. minutě první půle ztenčilo na 9:8. „V závěru prvního poločasu jsme udrželi mírný rozdíl ve skóre, ale soupeř výrazně dotahoval a my jsme měli problémy v tom, že jsme kupili základní chyby. Hráli jsme netrpělivě, zbrkle a toho hosté, v jejichž řadách jsou zkušení extraligoví hráči, dokázali rychle využít," řekl k průběhu první půle domácí trenér Petr Šulc.

Také vstup do druhého poločasu vyzněl lépe pro jeho svěřence, byť už ne tak výrazně. Náchod si nadále udržoval dvou a v jednom okamžiku až čtyřbrankové vedení, o něj však v 18. minutě přišel, když Liberec srovnal na 20:20. Čtyři minuty před koncem navíc hosté odskočili na 23:24. „Znovu se v naší hře objevily elementární chyby, byli jsme zbrklí, chtěli jsme rychle v útočné fázi rozhodnout, jenže jsme po dvou třech přihrávkách ztráceli míče. Nicméně to nakonec pro nás dopadlo šťastně, protože sedm sekund před koncem nám soupeř za vyrovnaného stavu vypíchl přihrávku, ale svůj brejk neproměnil, protože jsme měli v brance skvělého Vaněčka. Právě Vaněček družstvo od začátku až do závěru podržel. Jeho výkon byl excelentní," chválil svého gólmana trenér Šulc.

„Herně pokračoval zmar a mizérie, do které jsme se dostali v závěru podzimní části. Nedokázali jsme navázat na výborný výkon s Velkou Bystřicí před reprezentační přestávkou. Je to z toho důvodu, že nám chybí klíčoví hráči, i když utkání s Libercem bychom měli i v okleštěné sestavě vyhrát," dodal k utkání náchodský trenér.

Fakta – sestava a branky Náchoda: Vaněček, Klesl – Hejzlar, Hrachový 4, Hlaváček 2, Vaněk, Lojda 5, Resl 2, Padevět, Mrština 4, Černý 6, Metelka, Kosinka 2, Pešek. Rozhodčí: Horsák, Ördögh. ŽK: 2:3. Vyloučení: 5x 2 min.: 3x 2 min.. Sedmičky: 3/1:2/2. Diváci: 110.

Další výsledky: Strakonice – Velká Bystřice 25:23, Dvůr Králové – Ostrava 27:24, Talent Plzeň B – Jičín 28:31, Zlín – Bystřice pod Hostýnem 29:29.

II. LIGA MUŽŮ

HC TJ Náchod B – TJ Sokol Úvaly 31:29 (15:17). Fakta – sestava a branky Náchoda: Hejzlar 1, Vaněk 9, Manych, Metelka 7, Šmejkal, Tyler 3, Samek, Štajnrt, Mrština 4, Kosinka 6, Cvejn, Kocián, Šnajdr, Vítek 1. Rozhodčí: Horsák, Ördögh. ŽK: 3:2. Vyloučení: 3x 2 min.: 2x 2 min. Sedmičky: 3:5. Diváci: 40.

Další výsledky: Dukla Praha B – L. Vršovice 36:15, Mladá Boleslav – Jablonec nad Nisou 29:24.

II. LIGA STARŠÍHO DOROSTU

HC TJ Náchod – Liberec Handball 39:28 (19:14). Fakta – sestava a branky Náchoda: Vodák 2, Štok 6, Lipovský, Krčál, Jakoubek 2, Šeba 7, Balla 4, Voňka 10, Pikman, Žaluda, Cvejn 8, Malínský. Rozhodčí: T. Podzimek, M. Podzimek. ŽK: 2:1. Vyloučení: 2x 2 min.: 3x 2 min. Sedmičky: 4:3. Diváci: 30.

Další výsledky: Šťáhlavy – Louny 27:17, Dolní Cerekev – Ledeč 30:25, Bělá pod Bezdězem – Jablonec nad Nisou 34:21, Chodov – Lokomotiva Vršovice 42:27.

II. LIGA MLADŠÍHO DOROSTU

HC TJ Náchod – TJ Sokol Úvaly 22:28 (10:11). Fakta – sestava a branky Náchoda: Poláček, Novohradský 4, Hartman, Beránek 2, Vyskočil 2, Bajer 2, Lipovský 4, Komárek 3, Krčál, Černý, Tér, Jakoubek 2, Hofman 2, Pozděna 1. Rozhodčí: M. Podzimek, T. Podzimek. ŽK: 2:1. Vyloučení: 1x 2 min.: 2x 2 min. Sedmičky 0:1. Diváci: 35.

Další výsledky: Praha Vršovice B – Lokomotiva Vršovice 19:23. (mr)

6.12.2016 VSTUP DO DISKUSE

Navštivte svou okresní redakci Deníku, kde najdete formulář pro vaše přání.

Vaše přání může zaznít v chrámu ve Vídni

Konec ledna bude patřit nadějím

Motocyklisté uzavírali sezonu dvakrát

Náchodsko - Každá ze dvou pořadatelských organizací bilancovala zvlášť.

Požár zcela zničil sklep

Broumov /OHLÉDNUTÍ/ - Broumovští profesionální a dobrovolní hasiči spolu s podnikovými hasiči VEBA Broumov byli v týdnu přivoláni do ulice Na Výsluní v Broumově. Došlo zde k výbuchu kotle v rodinném domě.

S prezidentem si Dostálová rozumí. Oba chtějí investovat

Východní Čechy - Ostře žluté sáčko, široký úsměv a blonďatá hříva, to jsou poznávací znaky Kláry Dostálové, díky nimž ji na povolebních setkáních v centrále hnutí ANO nelze přehlédnout.

Šachisté Náchoda střety se soupeři z Jaroměře nezvládli

Náchodsko - Krajský přebor šachových družstev přinesl ve svém čtvrtém kole první okresní derby. V něm se střetla náchodská rezerva s jaroměřskou Jiskrou, která si nakonec připsala hodně hladké vítězství.