Romane, co dělalo VoCe-čko o prázdninách?
Červenec byl ve znamení odpočinku, sbírání sil a plánování, co dál. Zapracovali jsme na komplexním programu pro děti, abychom od září mohli vyjít vstříc všem školám i dětem, kde projeví zájem o spolupráci.
V srpnu proběhl již náš druhý týdenní kemp, kde počet dětí oproti loňsku stoupl o třetinu a téměř jsme tím vyčerpali naše kapacitní možnosti. Pozitivní bylo, že letos s námi jelo i hodně nováčků a hlavně – všichni odjížděli spokojeni a s rozhodnutím, že se za rok určitě zase uvidíme. Zároveň se uskutečnil náš příměstský tábor, který byl zaměřen na všeobecné sportování dětí. Kdo má zájem, tak najde obě akce a řadu dalších včetně fotogalerie na našem webu www.volejbal-nm.cz v sekci Stalo se.

Opusťme prázdniny a pojďme k novému školnímu roku. Co máte tedy nachystané od září?
Otevíráme další kroužky minivolejbalu, protože zájem o minivolejbal narůstá. Hodně tomu napomáhají i pravidla, která se od klasického šestkového volejbalu v mnohém liší. Dětem umožní si v podstatě okamžitě zahrát a líbí se jim i speciální odlehčené míče, které jsou designově dobře „vytuněné". Je dobře propracovaná i metodika minivolejbalu, takže začátky jsou opravdu snadné. Snad jen, kdyby se našlo víc dospělých ochotných pomoci s trénováním.
Pokud se oprostím od září, tak v této sezóně jsme se přihlásili do krajské soutěže mladších žáků. Ti mají již od půlky srpna „ostré" tréninky a děláme všechno proto, abychom se v kraji neztratili.
Na polovinu října plánujeme i Den otevřených dveří pro rodiče s dětmi, kde si rodiče, děti i noví zájemci budou moci vyzkoušet společný volejbalový trénink. Už s tím máme zkušenosti a minulé „otevřené dveře" byla pro všechny zúčastněné docela sranda.

Máte něco i pro teanegery, kteří již opustili základku?
Pokud se všechno podaří, tak od 2. října rozjíždíme oddíl juniorů–středoškoláků. Chceme jim nabídnout spíše hobby formu volejbalu, smíšené družstvo, turnaje neregistrovaných, nějaká společná soustředění. Zkrátka ukázat jim volejbal tak, aby je bavil. Pokud to přijdou vyzkoušet, věříme, že se nám je podaří zaujmout. Dnes není problém s dojížděním, a tak nabídka určitě platí nejen pro Novoměšťáky, ale i pro juniory z okolí. Třeba tuto možnost využijí i ti, kteří zůstávají v okolí na internátech a podvečer by chtěli strávit sportem.

Kde trénujete a kam se na vás můžou zájemci přijít podívat?
To je asi nejtěžší otázka. Nemáme žádné stabilní tréninkové prostory, protože v Novém Městě chybí hala. Domovskou tělocvičnou je a zůstane tělocvična ZŠ Krčín. Budeme ale trénovat i v jiných tělocvičnách. Rozpis tréninků každé kategorie včetně kontaktů je zveřejněn na našich stránkách a jsou tam i mapky míst, kde tréninky probíhají. (dop, mr)