VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ptáček: Rozjíždíme oddíl středoškoláků

Náchodsko – Volejbalové centrum nad Metují (VoCe) má za sebou trochu odpočinkové prázdniny, s příchodem nového školního roku se však jeho aktivita opět rozjíždí na plné obrátky.

18.9.2014
SDÍLEJ:

VOLEJBALOVÉ centrum nad Metují (VoCe) má za sebou trochu volnější prázdniny a nyní mu už začíná náročný tréninkový i turnajový program.Foto: Archiv VoCe

Romane, co dělalo VoCe-čko o prázdninách?
Červenec byl ve znamení odpočinku, sbírání sil a plánování, co dál. Zapracovali jsme na komplexním programu pro děti, abychom od září mohli vyjít vstříc všem školám i dětem, kde projeví zájem o spolupráci.
V srpnu proběhl již náš druhý týdenní kemp, kde počet dětí oproti loňsku stoupl o třetinu a téměř jsme tím vyčerpali naše kapacitní možnosti. Pozitivní bylo, že letos s námi jelo i hodně nováčků a hlavně – všichni odjížděli spokojeni a s rozhodnutím, že se za rok určitě zase uvidíme. Zároveň se uskutečnil náš příměstský tábor, který byl zaměřen na všeobecné sportování dětí. Kdo má zájem, tak najde obě akce a řadu dalších včetně fotogalerie na našem webu www.volejbal-nm.cz v sekci Stalo se.

Opusťme prázdniny a pojďme k novému školnímu roku. Co máte tedy nachystané od září?
Otevíráme další kroužky minivolejbalu, protože zájem o minivolejbal narůstá. Hodně tomu napomáhají i pravidla, která se od klasického šestkového volejbalu v mnohém liší. Dětem umožní si v podstatě okamžitě zahrát a líbí se jim i speciální odlehčené míče, které jsou designově dobře „vytuněné". Je dobře propracovaná i metodika minivolejbalu, takže začátky jsou opravdu snadné. Snad jen, kdyby se našlo víc dospělých ochotných pomoci s trénováním.
Pokud se oprostím od září, tak v této sezóně jsme se přihlásili do krajské soutěže mladších žáků. Ti mají již od půlky srpna „ostré" tréninky a děláme všechno proto, abychom se v kraji neztratili.
Na polovinu října plánujeme i Den otevřených dveří pro rodiče s dětmi, kde si rodiče, děti i noví zájemci budou moci vyzkoušet společný volejbalový trénink. Už s tím máme zkušenosti a minulé „otevřené dveře" byla pro všechny zúčastněné docela sranda.

Máte něco i pro teanegery, kteří již opustili základku?
Pokud se všechno podaří, tak od 2. října rozjíždíme oddíl juniorů–středoškoláků. Chceme jim nabídnout spíše hobby formu volejbalu, smíšené družstvo, turnaje neregistrovaných, nějaká společná soustředění. Zkrátka ukázat jim volejbal tak, aby je bavil. Pokud to přijdou vyzkoušet, věříme, že se nám je podaří zaujmout. Dnes není problém s dojížděním, a tak nabídka určitě platí nejen pro Novoměšťáky, ale i pro juniory z okolí. Třeba tuto možnost využijí i ti, kteří zůstávají v okolí na internátech a podvečer by chtěli strávit sportem.

Kde trénujete a kam se na vás můžou zájemci přijít podívat?
To je asi nejtěžší otázka. Nemáme žádné stabilní tréninkové prostory, protože v Novém Městě chybí hala. Domovskou tělocvičnou je a zůstane tělocvična ZŠ Krčín. Budeme ale trénovat i v jiných tělocvičnách. Rozpis tréninků každé kategorie včetně kontaktů je zveřejněn na našich stránkách a jsou tam i mapky míst, kde tréninky probíhají. (dop, mr)

Autor: Redakce

18.9.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

V Náchodě volili Pavel Bělobrádek, Jan Birke i Soňa Marková

Jan Birke: „Musíme zachránit značku ČSSD"

Martin Jiránek

Martin Jiránek: „Je vidět, že se lidem současný styl politiky přestal líbit"

Před volbami dali přednost rodině a vstoupili do svazku manželského

Janovičky u Broumova - Vhodit volební lístek do volební urny je úkon, který se neděje každý den.

AKTUALIZUJEME

Volební místnosti se zavřely. ANO jasně drtí své soupeře

Královéhradecký kraj - V pátek a v sobotu mají lidé možnost jasně se vyjádřit k budoucnosti Česka. Od 14 hodin, kdy začaly volby do Poslanecké sněmovny PČR, jsou otevřené volební místnosti a voliči až do sobotního odpoledne mohou rozhodovat, kdo zemi v následujících čtyřech letech povede.

Manželé Doležalovi z Náchoda volili v hlavním městě Švédska

Stockholm, Náchod - Eva a Michal Doležalovi z Náchoda měli cestu do Stockholmu naplánovanou už dlouho před volbami. "Nebyla nám však lhostejná naše budoucnost a pokud chci věřit v demokracii, je nutné, aby byla volební účast co nejvyšší," říká maminka třech dětí.

Svůj hlas hodil do volební urny jen pár vteřin před uzavřením volební místnosti

Božanov - Je krátce před čtrnáctou hodinou a do uzavření volebního okrsku zbývají tři minuty.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení