Po náročných přípravách se uskuteční ve dnech 8. – 13. srpna letošní Šestidenní motocyklová soutěž ve Finsku v okolí měst Hamina a Kotka. Po letech i naše republika vyslala pod vedením manažera Karla Schedera Czech junior trophy team ve složení Milan Engel, Patrik Markvart, Jakub Šefr a Radovan Míl z Náchoda Kramolny, člen klubu ENC racing team a RM racing team Náchod.

Po úspěšných letech v motokrosu i enduru tak bude mladý Radovan bojovat na obtížných tratích se lvíčkem na hrudi, sbírat nové zkušenosti s předními závodníky světa. Vždyť se Šestidenní, která je právem nazývána motoristickou olympiádou, zúčastní přes 350 jezdců z 27 zemí celého světa.
Český reprezentační tým pojede na motocyklech KTM od 125 ccm do 350 ccm. Pro všechny závodníky je účast na šestidenní velkou výzvou a velkou dřinou a dá se říci i třešničkou na dortu v jejich celoročním závodění v motokrosu a enduru. Mají na co navázat, neboť československá družstva v boji o Světovou trofej, nebo Stříbrnou vázu patřila mezi nejlepší na světě.

Neúčast reprezentace v minulých letech byla zapříčiněna především nedostatkem financí. Ani letos to není jednoduché, vedle financí centrálních se jen díky sponzorům, firmám i jednotlivcům podařilo účast zajistit.

Celému juniorskému družstvu a především pak reprezentantovi našeho okresu Radovanu Mílovi juniorovi nelze popřát nic jiného, než hodně úspěchů i štěstí a návrat domů ve zdraví. (dop)