NA Rangers – DDM Alfa Pardubice B 5:2 (1:1, 2:0, 2:1).

Náchodští nastoupili k tomuto důležitému zápasu s jasným cílem využít výhodu domácího prostředí a zvítězit. V úvodu začali velmi ofenzívně domácí a i po nevyužité přesilovce udávali tón. Proto jako blesk z čistého nebe zapůsobila vedoucí branka hostí po jemné teči Vršanského ml. – 0:1. Rangers měli v průběhu první části optickou převahu, ale vyrovnat se jim podařilo až v poslední minutě zásluhou Resla.


V 8. min. druhé části vysunul do brejku Hajník Hofmana a ten strhl vedení na stranu Náchoda – 2:1. O minutu později se po asistenci Hofmana radoval i Tovtík – 3:1.


V 5. min. poslední části snížil na 3:2 pardubický Tomášek. Domácí však drama nepřipustili a v 11. min. zvýšil Resl na 4:2. V závěru utkání byl bolestivě zasažen výborně hrající A. Langenberger, když blokoval střelu Hrnčíře. V poslední minutě hosté odvolali Kudrnu a hráli power – play, o definitivní gólovou pojistku se postaral Hajník střelou do opuštěné klece – 5:2.


Petr Hofman, hrající trenér NA Rangers: „Bylo těžké odhadnout jak silná bude Alfa, jelikož to je klub s velkou hráčskou základnou a pro finálovou sérii tak mohl využít služeb hráčů, kteří působí v „A“ týmu nebo v juniorce. Jsem rád, že jsme utkání zvládli, ale ukázalo se, že cesta k titulu nebude jednoduchá.“


Branky NA Rangers: Tovtík 2, Resl, Hofman a Hajník.


NA Rangers – DDM Alfa Pardubice B 7:3 (3:0, 3:2, 2:0).

V průběhu úvodní části druhého duelu si domácí vybudovali slibný náskok, který si drželi až do samého závěru zápasu.


Již ve druhé minutě využil spolupráci s Tovtíkem Hajník – 1:0. V 6. min. Borůvka ideálně našel Tovtíka, který s přehledem zvýšil na 2:0. V 11. min. znovu skóroval Hajník po ideální nahrávce výborně hrajícího Kopáčka – 3:0.


Ve druhém dějství se domácím zopakovat bleskový úder z první třetiny nepodařilo, bylo to naopak hosté, kteří snížili Pirklem v úvodu 2. min. – 3:1.
V 7. min. byl potrestán nedovolený zákrok Vosyky, když akci založil Resl, který našel Hofmana a ten předložil nahrávku Hajníkovi, jenž dovršil hattrick – 4:1. Alfa neustále dotírala na branku domácích, ale obrana v čele s Kopáčkem a Ponkem stála na pevných nohách. V závěru druhé části nejprve Resl upravil na 5:1 a krátce poté Hofman po spolupráci s Kaniou upravil na 6:1. O korekci výsledku se ještě postaral Skřivánek, když do konce prostřední třetiny chyběly pouhé čtyři vteřiny – 6:2.


Vstup do třetí třetiny se Náchodu nevydařil, neboť ve 4. min. Zemánek vykřesal ještě slabou naději – 6:3. Definitivní podobu dali domácí výsledku ve 13. min., když výhru pečetil Tovtík – 7:3.


Petr Hofman, hrající trenér NA Rangers: „Bylo důležité, že se nám podařil vstup do utkání a získali jsme rozhodující náskok. Pardubice pak musely otevřít hru a tak nebyl problém přidat další branky. Věřím, že si v sobotu odvezeme z Pardubic rozhodující třetí vítězství a oslavíme titul.“
Branky NA Rangers: Hajník 3, Tovtík 2, Resl a Hofman.


Sestava NA Rangers: Ponke, (Krulich) – Werner, Kopáček, Borůvka, Florian, (Janovský) – Tovtík, Hofman, A. Langenberger, Salnický, Hajník, Kania, Resl


Další zápas(y) (série hraná na tři vítězná utkání – pozn. redakce) sehrají hráči Náchoda na hřišti soupeře v neděli od 10 hodin a případně od 15 hodin.

(jk)