Organizátorem bylo Volejbalové centrum nad Metují pod hlavičkou celorepublikové AVL s.r.o. Turnaje se zúčastnilo osm družstev, přičemž některé týmy přijely z velké dálky, a tak v tomto směru turnaj rozhodně přesáhl hranice náchodského regionu.

„Super den plný volejbalu. Díky hernímu systému si každý tým zahrál v průběhu dne minimálně pět zápasů. Poděkování patří hlavně všem týmům za sportovní výkon a fair play," spokojeně bilancoval Roman Ptáček z pořadatelského Volejbalového centra nad Metují a dodal: „Zvláštní poděkování zcela jistě patří také Kosatkám z Nového Města nad Metují a jejich dětem, které na turnaji vytvořily úžasnou atmosféru. Jedno velké poděkování by ještě mělo směřovat k panu Runkasovi za ochotu a perfektní zajištění zázemí haly v Červeném Kostelci."

Organizátorovi Romanu Ptáčkovi vlil úspěch do žil elán a už pomalu spřádá další plány. „Jeden turnaj, to je jako výkřik do tmy. Rádi bychom proto na něj navázali na podzim uspořádáním prvního ročníku oficiální soutěže AVL a zařadili se tak vedle současných deseti měst v celé České republice. O tom, zda se soutěž pro sezónu 2013/2014 opravdu rozjede, budeme informovat na našich stránkách www.volejbal-nm.cz," říká Ptáček. Zároveň také odmítá rozšířenou tezi, že AVL bere hráče organizované v Českém volejbalovém svazu. „Já si to nemyslím a ani bych to tak nechtěl. Termínově se turnaje AVL nekryjí s okresním soutěžním rozpisem, navíc myšlenka smíšených družstev, zvláště za divácké podpory dětského publika, dávají těmto turnajům i jiný charakter. Já soutěž AVL chápu jako doplněk k soutěži Okresního volejbalového svazu a něco navíc pro popularizaci volejbalového sportu," uzavírá Roman Ptáček. (dop, mr)