Náchodský plavecký klub Delfín výborně prezentovala pětice mladších žáků ve složení: Anežka Rožnovská, Petra Lemfeldová, Tereza Rožnovská, Tereza Hofmanová a Sebastian Flaška.
Dvojnásobnou vítězkou na obou prsařských tratích se stala Anežka Rožnovská. Závod na 100m byl vyrovnaný až po dohmat plavkyň a o vítězce museli rozhodnout až cíloví rozhodčí. Jen těsně unikla medaile Rožnovské na 200m polohově, kde skončila čtvrtá.
Dokonce pět medailí přiváží do Náchoda Petra Lemfeldová. Na trati 50m volný způsob dohmátla se sekundovým náskokem sice jako první, ale poté byla diskvalifikována za předčasný pohyb na startovním bloku. Vše si vynahradila v dalších disciplínách, když získala tři stříbra – na 100m znak po uznání protestu proti diskvalifikaci, na 100m volný způsob a 200m polohově. Navíc přidala dva bronzy na poloviční trati a na 400 volný způsob, kde papírově startovala z páté pozice, ale vylepšením  osobního rekordu o 22 sekund příjemně překvapila.
Dalším pěkným sportovním zážitkem byl bronz Sebastiana Flašky na 200m polohově. Cenné kovy vybojovala také dívčí štafeta ve složení Petra Lemfeldová, Anežka Rožnovská, Tereza Rožnovská a Tereza Hofmanová, a to na 4x50m polohový závod (2. místo) a na 4x50m volný způsob ( 3. místo).
Desetiletí mezitím bojovali na Poháru ČR ročníku 2003 v Karviné a nenechali se také zahanbit. Dva bronzy získaly Michaela Zajíčková na 50m znak a Štěpánka Rožnovská na 400m volný způsob. (pj)