Rozuzlení přinesla bekhendová klička

Náchod - V rámci 10. kola 1. ligy mužů sehráli náchodští florbalisté dobré utkání proti týmu SK Bivoj Litvínov. Štěstí se ale k nim opět otočilo zády, když soupeři podlehli v prodloužení.

2.12.2011

Bod navíc brali díky vítězství v prodloužení hráči Litvínova (blíže k objektivu), kteří zvítězili v Náchodě 5:4. Foto: Zdeněk Majer

FTS Florbal Náchod - SK Bivoj Litvínov 4:5p (2:2, 1:1, 1:1 - 0:1).

Mladý tým Náchoda, který byl oslaben o několik hráčů základní sestavy, nastoupili se staronovou akvizicí v základní sestavě, trenérem Martinem Havlem.

Utkání začalo z obou stran opatrně. První se do statistik utkání zapsal právě hrající domácí trenér Havel, když ve 2. minutě zahrál vysokou holí a pustil tak soupeře do přesilovky. Náchod sice oslabení zvládá, ale ihned po jejím skončení se trefuje do Seidlovy branky Hloušek - 0:1. Náchod tak musí hned od úvodu dotahovat a obracet zápas. To se naštěstí tentokrát daří, když zpoza branky srovnává Jenka a poté v 10. minutě sváteční střelec Pádr zvyšuje parádní střelou na 2:1. První třetina byla neurovnaná, šance se rodily na obou stranách a především ty litvínovské volaly po gólu, ale Seidl v brance domácích čaroval. Konec třetiny byl ve znamení hostů, kteří srovnali osamoceným Kropáčkem na 2:2.

Opět špatný nástup, tentokrát do druhé třetiny, znamená vedení hostů 2:3, když v čase 20:20 střílí gól Kudrlička. Náchodští se ale nenechali touto situací rozhodit a o dvě minuty později srovnal Batěk na 3:3. Tento gól jakoby domácí ještě více vyhecoval a na hřišti jich bylo hned plno, z čehož pramenilo vyloučení hostů. Nejprve v přesilovce nebezpečně střílí Havel, aby o několik sekund později orazítkoval tyč Čejpa. I hosté předváděli v této třetině tvrdý a účelný florbal, vždy končili na připravené obraně nebo dobře chytajícím Seidlovi. Další nevyužité šance Jiráka, Čejpy, Čiháčka a poté Jenky, který se ocitl sám před brankářem, zůstaly nevyužity, a tak skončila druhá třetina nerozhodným stavem 3:3.

Poslední třetina začala dobře pro Náchodské, nejprve střílí gól Batěk, ale pro údajné postavení v brankovišti není branka uznána. Ve 48. minutě chytá Seidl trestné střílení po vysoké hokejce Čejpy. Bohužel, z následné přesilovky se ujímají hosté vedení - 3:4. Domácí, podporováni skvělými fanoušky, se ženou za vyrovnáním, které přišlo z hole Baťka v 51. minutě. Závěr utkání patřil Náchodu, když nejprve nebezpečně pálil Adam Moravec a poté Aleš Moravec z volného úderu trefil tyč. Závěr utkání ještě nabídl přesilovku pro domácí, kterou však Litvínovští dobře ubránili. Utkání tak šlo do prodloužení.

Z něj uběhla jen minuta a půl, když v souboji u mantinelu ztratili domácí míček a dlouhou kličkou do bekhendu ukončil utkání litvínovský Kropáček.

Tomáš Třešňák, trenér Náchoda: „Změny, které měly tým nastartovat, hráče stoprocentně nastartovali a ti předvedli výborný disciplinovaný výkon, ve kterém nám chybělo trochu štěstí k výhře za tři body. Děkujeme fanouškům.”

Branky Náchoda: Batěk 2, Jenka, Pádr.

Sestava Náchoda: Seidl - Jirák, Hauschke, Čejpa, Jenka, Batěk, Oubrecht, Feistauer, Ad. Moravec, Havel, Al. Moravec, Vlček, Pádr, Matyska, Nosek, Čiháček, Zb. Škoda, Hrubý, Šimek, Hála. (vl)

2.12.2011 VSTUP DO DISKUSE
Sobotka - Náchod B

Počítání volebních hlasů.

V hradeckém kraji vystavili voliči účet i architektům krajské koalice

Těším se na to, co mi život přinese nového, říká Soňa Marková

Náchod - “Výsledky voleb jsou pro mě osobně a hlavně pro KSČM velkým zklamáním. Nečekali jsme, že se hlasy přesunou tak významně ke stranám, které jsou spíše populistické. Ale voliči rozhodli,” říká poslankyně za KSČM Soňa Marková.

Triumf ANO, debakl levice, Bělobrádek uhájil křeslo o 173 hlasů

Královéhradecký kraj - Volby do Poslanecké sněmovny na území Královéhradeckého kraje de facto kopírovaly výsledek v celé České republice. Drtivým způsobem vyhrálo hnutí ANO, těžkou porážku utržily levicové strany.