Šachisté bojují o pohár starosty

náchod - Šachový oddíl TJ Náchod pořádá od minulé soboty až do této neděle pátý ročník mezinárodního FIDE turnaje o pohár starosty města Náchoda nazvaný Masporex Niki Open.

5.7.2007

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Ája Burešová

Turnaj se koná v Základní škole T. G. Masaryka. Systém turnaje, do nehož se přihlásilo celkem 58 šachistů, je švýcarský, tedy devítikolový. Hra může trvat maximálně šest hodin. Zajímavé jsou také finanční ceny. Vítěz si odveze 15 tisíc korun, druhý v pořadí 13 tisíc a třetí šest tisíc korun.

Výsledky letošního ročníku budou vyhlášeny v neděli 8. července v 15.30 hodin.

První ročník šachového turnaje v Náchodě v roce 2003 vyhrál Jiří Lechtýnský, druhý ročník byl triumfem Zbyňka Ryngela, třetí ročník vyhrál Bengt Lindberg ze Švédska a palmu vítězství si vloni odnesl Tomáš Kulhánek.

5.7.2007 VSTUP DO DISKUSE
Adolf Klepš

Hlasovat lze i pro zesnulého náčelníka krkonošské horské služby

3

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Z Hronova do Náchod se poběží po šedesáté

Náchod, Hronov - Už 60. ročník silničního běhu Hronov – Náchod se uskuteční v sobotu 21. října.

Kuriozity volebních místností: Autoservis, dům hasičů i sauna

Královéhradecko - Poslance lidé do sněmovny pošlou z různých míst. V Petříkovicích na Trutnovsku volební komise sídlí na koupališti, V Polici na Náchodsku zase v prostorách sauny.

Češi v cizině se k volebním urnám nehrnou

Náchodsko - Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky začínají dnes úderem 14. hodiny.

Nahodil Náchod konečně motory?

Náchodsko - Až v pátém kole se dočkali premiérového vítězství v letošním ročníku Krajské ligy mužů hokejisté Náchoda. O překvapení se pak postaral Hronov, který zvítězil na horkém ledě Nové Paky. Bez vstřeleného gólu a bez bodů se naopak vraceli z Třebechovic hokejisté Jaroměře.