TJ Znojmo – FTS Florbal Náchod 4:3 (1:1, 1:1, 2:1).

FTS Florbal Náchod podlehl v 1. kole na jihu Moravy domácímu TJ VHS Znojmo těsně 3:4. Po velmi dobrém výkonu nakonec odjížděli Východočeši s prázdnou, když vítězný gól Znojma padl jedenáct sekund před koncem utkání.

Do vedení šli v 6. minutě domácí po pohotové střele Demka, Náchod vyrovnal zásluhou Hauschkeho, který se uvolnil u mantinelu a bekhendem mezi nohy brankáře Moravanů srovnal na 1:1. Za tohoto stavu se odcházelo poprvé do kabin. Hned v úvodu prostředního dějství zaznamenal premiérovou branku za Náchod v 1. lize Čiháček, když nadvakrát ze vzduchu překonal domácího gólmana. Znojmo však bleskově odpovědělo. Po pěkné akci nahrával Virgl na křídlo kapitánovi Mahrovi a ten se z první nemýlil – 2:2. Ve 33. minutě neproměnil náchodský Hayek trestné střílení nařízené po úniku Čejpy a zásahu brankáře Muchy mimo brankoviště. Následná přesilovka zůstala také nevyužita. Rovněž v úvodu závěrečné části hry padly branky na obou stranách. Nejprve poslal domácí do vedení Martínek, vzápětí náchodský Batěk v přesilovce z trestného úderu vyrovnal na 3:3. Pět minut před koncem třetí třetiny se Náchod úspěšně ubránil v oslabení a zápas tak pomalu spěl do prodloužení. Jedenáct sekund před koncem však pohřbil naděje Náchodských na zisk cenného bodu Martínek. Ten po skrumáži před brankou Hály rozhodl nakonec o výhře Znojma 4:3 a potěšil tak slušně zaplněnou a výborně fandící domácí halu.

O víkendu zajíždějí Náchodští ke dvěma utkáním – dnes do Litvínova a zítra do Kladna.
Branky Náchoda: 12. Hauschke, 23. Čiháček, 44. Batěk.

Sestava FTS Florbal Náchod: Hála – Jan Jirák, Jansa – Jenka, M. Havel, Balcar – Donaj, J. Vlček – Čejpa, Batěk, Hayek – Čiháček, Jan Jirák II., Hauschke.