OPATOVICE – KRČÍN 25:22
Podle všech společných utkání byl předpoklad vyrovnaného zápasu, ve kterém chtěl Krčín konečně překročit práh do semifinále. Jenže se mu to nepovedlo.

A to i přesto, že začátek zápasu hostujícím házenkářům vyšel. Dříve se oklepali z úvodní nervozity a ujali se vedení. V 10. minutě vedli hosté 4:2 a o chvíli později 6:4. Jenže domácím se povedlo srovnat vývoj utkání a ve 13. minutě už byl na ukazateli skóre stav 6:6. Do 18. minuty se oba týmy střídaly ve vstřelování branek (8:8).

Pak ale přišla možná rozhodující pasáž utkání, v níž Krčín několikrát promarnil své šance a domácí se v 16. minutě utrhli už na 11:8. Do konce poločasu se Krčínu povedlo už pouze skóre korigovat na 13:10.
Druhý poločas nabídl opět velmi vyrovnaný průběh, v němž hosté dokázali opatovický náskok snížit na jedinou branku (13:12). Až do 20. minuty druhé půle si Opatovice tento hubený náskok hýčkaly, když Krčín nedokázal eliminovat domácí útoky. Samotný závěr utkání hosté nezvládli, když dovolili domácím házenkářům odskočit na rozhodujících 23:20.

„Pak už to bylo jen o tom, zkusit varianty rychlého zisku balónu. Problém byl v obranné hře, kde se nám nedařilo celé utkání, a tak domácí jen definitivně rozhodli o vývoji zápasu a jasně kontrolovali konec,“ řekl k závěrečným minutám zápasu krčínský trenér Tomáš Pavlík.

„Konečný výsledek 25:22 odpovídá poměru na hřišti. Za celé utkání se nám nedařilo v zadních řadách a byli jsme stále pod tlakem. Rozhodlo pár zahozených šancí, které by v normálním utkání bezpečně vedly k zisku bodů, ale domácí byli velmi přesní s nadstandardní efektivitou střelby,“ dodal trenér Pavlík.

Opatovice se dostaly jen o kolo dál, kde jim vystavili konečnou házenkáři Přeštic. Ti si to v západočeském finále rozdají s Plzní-Újezdem.

Sestava a branky Krčína: Chmelík, Rýdl – Leugner, T. Marek, Verner, Mikolášek, Červinka, – Fišer (10), Václavek (7), M. Marek (2), Valtera (2), Linhart (1), L. Marek. (dop, mr)