Hronovští Rangers ve své čtvrtfinálové sérii postoupili přes Chlumec nad Cidlinou, když v domácím prostředí vyhráli přesvědčivě 9:1 a 10:1, třetí duel v Chlumci nakonec skončil po tvrdém boji těsně 3:2 pro hosty.

„Jsem rád, že se nám podařilo sérii ukončit ve třech zápasech, neumím si představit situaci, kdybychom měli jet do Chlumce ještě o den později,“ oddechl si vedoucí družstva Jaroslav Krulich. Tomu kazilo radost z postupu snad jen zraněné koleno dorosteneckého reprezentanta Kubečka i odezva z chlumeckého tábora. „Z chování některých domácích hráčů by měl asi největší radost Doc. Chocholoušek ze slavné české komedie, kterou to v závěru zápasu místy připomínalo,“ nebral si servítky Krulich.

Podle jeho slov rozhodly celou sérii individuality typu Hajníka, Hudečka a Bittnera. „Zapomenout nechci ani na Ponkeho, který vyřešil řadu spletitých situací,“ pochválil tahouny týmu Krulich.

O soupeři hronovských Rangers se rozhodne až zítra, kdy bude vyluštěna poslední čtvrtfinálová tajenka. „Těžko si vybírat ze záloh extraligistů Hradce Králové a Letohradu. Letohrad jsme během soutěže dokázali v obou zápasech porazit, s Hradcem jsme zvítězili v domácím utkání, a to až po nájezdech,“ porovnává možné protivníky vedoucí týmu. „Vše je zcela otevřené, necháme se překvapit, koho nám osud přisoudí. Určitě se ale bude jednat o nesrovnatelně těžšího a herně vyspělejšího soupeře,“ má jasno Krulich. (jk, mr)