Za veterány se považují všichni hráči, kteří se narodili v roce 1963 nebo dříve, a jsou rozděleni u dvouhry do tří kategorií (do 54, do 64 a nad 65 let) a u čtyřhry do jedné kategorie.

Pro turnaje je stanoveno přesné rozlosování dle počtu zúčastněných hráčů, stanoveno nasazování hráčů do jednotlivých turnajů a bodování umístění hráčů bodovacími tabulkami dle počtu účastníků.

Letošní jubilejní 10. ročník je rozdělen na tři turnaje pro jednotlivce a na tři turnaje ve čtyřhře. Umístění hráčů v každém turnaji se boduje. Hráč s nejvyšším počtem získaných bodů ze všech tří turnajů (u dvouhry i u čtyřhry) se stává vítězem. Začátky turnajů ve dvouhrách jsou vždy v 8 hodin, ve čtyřhrách jsou začátky posunuty o půl hodiny, tedy v 8.30 hodin.

Vyhlášení výsledků celého seriálu ve dvouhře se uskuteční po turnaji v Jaroměři 6. září a vyhlášení výsledků ve čtyřhře po turnaji v Broumově 13. září. Okresní tenisový svaz v Náchodě odmění poháry a věcnými cenami první tři hráče celého seriálu v každé věkové kategorii a ve čtyřhře. Pořadatelé jednotlivých turnajů zajišťují ceny pro hráče dle svých možností.

Termíny a místa turnajů – dvouhra: 16. srpna – Česká Skalice; 23. srpna – Nové Město nad Metují; 6. září – Jaroměř. Čtyřhra: 9. srpna – Náchod; 30. srpna – Červený Kostelec; 13. září – Broumov.