V letošní sezoně mělo náchodské krasobruslení v Českém poháru opět početné zastoupení. Mezi nejmladšími žákyněmi zde startovala Karolína Andršová, v mladších žačkách to pak byla Lydie Leová a konečně v žákyních trojice Adina Hovorková, Markéta Kosařová, Kristýna Smolová. Z této pětice se probojovaly do závěrečných bojů mistrovství České republiky Lydie Leová, Adina Hovorková a Kristýna Smolová.

„V Českém poháru se závodí podle mezinárodních pravidel ISU, závody jsou velmi náročné a třeba jen drobná nepřesnost může posunout závodnici na konec startovního pole. Na druhé straně rozhodčí mají mnohem více možností sledovat jednotlivé prvky díky technice. Navíc závod sleduje technický specialista a technický kontrolor,“ vysvětlila trenérka Jaroslava Pavlovičová.

Kromě mistrovství České republiky je stále populárnější akcí soutěž nazvaná Bruslička. V současné době je do soutěže přihlášeno 32 oddílů a letos se v ní představilo 275 dětí v jedenácti kategoriích. Velmi početně zastoupení měl v Brusličce také zdejší krasobruslařský oddíl. Jeho barvy v této soutěži hájily v kategorii žactva Kateřina Machová, mezi nejmladším žactvem B to byla dvojice Adrián Pánek a Klára Špryňarová. V kategorii nejmladšího žactva A se pak představili Anna Dynterová, Markéta Svobodová a Michal Matoulek. „Kategorie nováčků byla rozdělena na nováčky A, nováčky B a nováčky mladší,“ popisuje Pavlovičová. V těchto třech kategoriích náchodský oddíl reprezentovali Oresta Fedak, Rosa Carlino, Tereza Rýdlová, Michaela Žáková, Oluša Gajdošová, Karolína Habrová a Vendula Maršíková. Poslední kategorií, kde měl náchodský oddíl své zastoupení, byla přípravka B, kde startovaly Klára Ulrichová a Kateřina Krátká.

Nejlépe se v Brusličce vedlo Kateřině Machová, která vyhrála hned sedm závodů a stala se první náchodskou vítězkou finále Brusličky. Je také první držitelkou poháru Brusličky. Na medaile v závodech této soutěže dosáhla ještě Klára Špryňarová, a to hned dvakrát. Poprvé to bylo v domácím prostředí v Náchodě a podruhé v Novém Městě nad Metují, další z medailí získala Rosa Carlino na závodech v Novém Městě nad Metují a Oluša Gajdošová na závodech ve Dvoře Králové nad Labem. „V Náchodě jsme pořádali závod Brusličky počátkem března. Přijelo závodit devadesát dětí ze šestnácti oddílů. Závod můžeme po sportovní stránce hodnotit jako velmi zdařilý. Po organizační stránce pak práce rodičů snesla ty nejpřísnější měřítka,“ uzavřela trenérka Jaroslava Pavlovičová. (pavl, mr)