Východočeské atlety čeká v sobotu 29. března krajský přebor v přespolním běhu. Společné přebory krajů Hradec Králové a Pardubice pořádá atletický oddíl SK Nové Město nad Metují v areálu Stadionu generála Klapálka a jeho okolí.


Pořádající oddíl se představí také s řadou svých závodníků ve všech věkových kategoriích. Závodníci kategorie mužů se v rámci objemové přípravy zúčastnili již několika kontrolních závodů. Trojice Krunka, Brýdl a Holub ovládla nedávno závod na 10 km v Úpici, v uvedeném pořadí doběhli do cíle s poměrně velkým náskokem před soupeři. Krunka triumfoval i na silničním závodě 15. března v Hradci Králové, na stejné trati vyhrál Holub kategorii mužů nad 40 let. Ve stejný den absolvoval krosový závod ve Švýcarsku i Brýdl, který v konkurenci běžců z Afriky obsadil na třináctikilometrové trati 15. místo. Uvedený trojlístek zakončí tréninkové starty zítra v Golčově Jeníkově na trati tradičního závodu na 15 km.


Pak čeká již zmiňovaný kros v Novém Městě nad Metují a hned týden na to (5. dubna) mistrovství ČR v přespolním běhu všech kategorií. Tentokrát nepojedou atleti SK Nové Město nad Metují příliš daleko, mistrovské závody se běží v Jablonném nad Orlicí. Na uvedeném mistrovství nastoupí i mladí běžci a běžkyně SK. Celý tým bude čítat téměř 15 závodníků od kategorií mladšího žactva až po dospělé.


Dva týdny po republikovém krosu v Jablonném nad Orlicí, hostí Pardubice český šampionát v půlmaratonu. Na tomto mistrovském závodě se opět představí trojice Brýdl, Krunka, Holub. Pavel Brýdl se v loňském roce na této trati postaral o překvapení, když získal v Poděbradech na MČR stříbro.


Do Pardubic se chystá celá naše elitní běžecká společnost včetně silného týmu AK Kroměříž s Robertem Štefkem, Pavlem Faschingbauerem, Janem Bláhou a Danielem Feklem. Na trati uvedeného závodu, který je přístupný i neregistrovaným běžcům, se očekává účast mnoha stovek závodníků. (až)