O zisku titulu nadobro rozhodl duel s největšími rivaly Pivaři z Habřiny, který českoskaličtí borci zvládli výsledkem 10:8. V tabulce se tím Pivařům vzdálili na šest bodů a i kdyby byli v konečném zúčtování bodově dostiženi o první pozici by díky aktivní vzájemné bilanci nepřišli.

Prima se do novodobé historie, která se datuje od sezony 2008/2009, kdy vznikla extraliga společná nejvyšší soutěž pro severní a jižní část kraje, zapíše zlatým písmem jako teprve druhý celek ze severní oblasti. Prvním byla úpická Republika, jež dokázala vyhrát před osmi lety v sezoně 2010/2011. Od té doby kralovala soutěži družstva z jihu v čele s šestinásobnými šampióny Truhles Hradec Králové. Ti se letos budou muset spokojit maximálně s bronzem, ke kterému jim chybí uhrát jeden bod.

V nižších ligách si cestu za prvenstvím v západní C lize mírně zkomplikovala Nola Vilémov. Ta klopýtla na hřišti Rally baru Vrchlabí a její náskok na druhé Námořníky z Paluby Dvůr Králové se ztenčil na tři body. Těsně před koncem soutěže tedy Námořníci mohou živit naději na triumf, kterou navíc mají ve svých rukou. Na programu je totiž krom jiných ještě vzájemný duel obou konkurentů a to v posledním kole soutěže.   (von)