Místní sál kulturního domu nabídl finalistům ideální podmínky. V boji o ženských trůn byly pouze dvě hráčky a obě se shodným počtem bodů Miroslava Plašilová a Hana Chmelíková. Osud tomu chtěl, aby se právě tyto dvě dámy utkaly v přímém souboji na levé straně pavouka (poražená v turnaji končila na 7. místě). Nervózní duel nakonec vyhrála Plašilová a bez ohledu na další vývoj turnaje oslavovala titul mistryně Severovýchodu Čech. Poražená Chmelíková se stejně jako vloni musela spokojit s titulem vicemistryně. Bronzová skončila trojnásobná vítězka soutěže Iva Zálabská.

Také v mužích pomyslné žezlo změnilo svého majitele. Mistr dosavadních třech ročníků Robert Kuric měl ještě reálnou šanci na obhajobu, ale ta se začala rozptylovat hned po jeho úvodním utkání, ve kterém podlehl Jakubu Šafářovi. Odporoučel se tak na levou stranu pavouka, kde se mu ještě třikrát podařilo vyhrát, ale poté jeho naděje nadobro utnul Petr Efler. A protože lídr žebříčku Josef Dlab byl v tu chvíli ještě na straně neporažených, bylo jasné, že právě jemu předá Kuric putovní trofej. Ohrozit novopečeného Mistra Severovýchodních Čech Josefa Dlaba nemohl ani před turnajem třetí Ladislav Vyhlíd, který v konečném zúčtování slavil titul vicemistra. Na Kurice zbyl po nepovedeném finále „pouze“ bronz.

Vedle medailistů v absolutním pořadí popsaného výše se vyhlašovali také nejlepší z nižších kategorií. Ty ovládli: Miroslava Plašilová (vítězka nejen absolutního pořadí ale také kategorie ženy 1. a nižší ligy), Jiří Bílek (1. liga muži), Lubomír Plašil (2. a nižší ligy muži) a Vratislav Hrouda (Divize a neregistrovaní muži).

Z výsledkových listin

Konečný žebříček mužů - 664 hráčů: 1. Josef Dlab (Kousal Twist Trutnov) 43900 bodů; …9. Jaromír Hejna (DC Honey Bears Česká Skalice) 33600; 15. Tomáš Slabý (Noví koně Velká Jesenice) 27700 bodů. Konečný žebříček ženy – 167 hráček: 1. Miroslava Plašilová Miroslava (Žraloci od Vlaďky Trutnov) 30200 bodů; …6. Aneta Petrová (DC Honey Bears Česká Skalice) 25000 bodů. (ov)