„Je to skvělé, o to příjemnější, že to je doma. Jsem i ráda, že po prostředku sezony se mi podařilo vrátit zpátky do formy, čas ukáže, jak to bude vypadat v dalších závodech,“ řekla šťastná Frintová v cíli.

Současná nejlepší česká triatlonistka zvládla 1,5 km plavání, 40 km jízdy na kole a 10 km běhu v čase 2:09:09. Druhou Američanku Tamaru Gormanovou porazila o čtyři vteřiny. Třetí skončila Němka Caroline Pohleová, na kterou ztratila další česká závodnice Petra Kuříková 15 vteřin.

V plavání Frintová lehce ztratila, v cyklistice však své manko dohnala a ve své nejsilnější disciplíně běhu dokázala mistryni světa do 23 let Gormanovou porazit. „Byla jsem ráda, že jsem měla s kým běžet a ušetřila nějaké síly do finiše. Nakonec to vyšlo,“ dodala Frintová.

Výsledky: 1. Frintová (ČR) 2:09:09, 2. Gormanová (USA) -4, 3. Pohleová (Něm.) -1:34.

Náchod doma přehrál Horky a vévodí divizi.