Závod byl silně obsazen děvčaty i chlapci z atletických oddílů z Jaroměře a Dvora Králové. Zároveň byl poslední ze série soutěže ve sportovní všestrannosti a poslední kvalifikací na Přebory České republiky.
A že byly náchodské dívky opět úspěšné, svědčí zisk hned osmi cenných kovů.

V nejmladší kategorii teprve šestiletých dívek si stříbro odvezla Nicol Cinková, bronz vybojovala Sofie Marková.

V kategorii mladší žákyně I si bronz pověsila na krk Viktorie Marková, která nechala za sebou celkem 40 děvčat včetně atletů.

Kategorii mladší žákyně II zcela ovládla Lucie Růčková. Tereza Doležalová obsadila 11. místo i přesto, že jí u skoku do dálky nevyšel pořádně ani jeden rozběh. V celém desetiboji všestrannosti na ní však nikdo nestačil.

Kategorii III, jedenácti až dvanáctiletých dívek, opanovala Barbora Ficencová. Zároveň také předvedla nejdelší skok do dálky ze všech kategorií včetně chlapeckých (465 cm). Delší skok měli pouze dva junioři. Další medaile, stříbrná, patřila Anně Hurdálkové v kategorii dorostenek. V kategorii žen vybojovala zlato Michaela Adamu a stříbro Adéla Zákravská.

„Pochvalu zaslouží všechny náchodské dívky. Není lehké trénovat a soutěžit ve třech olympijských sportech. Všichni totiž trénují a soutěží ve sportovní gymnastice, šplhu, plavání a atletice a z těchto všech sportů potom ti nejlepší reprezentují své město Náchod i župu Podkrkonošskou na přeborech České republiky,“ chválí trenérka Míla Vejrková.

Letos se na tyto přebory probojovalo náchodského Sokola celkem 9 děvčat.

V kategorii žákyně I je to Viktorie Marková, kategorie žákyně II to jsou Tereza Doležalová a Lucie Růčková. Ty čekají klání v Prostějově. Do Prahy potom postupují v kategorii III Barbora Ficencová, v kategorii IV Kateřina Hemelíková, dorostenky Anna a Jana Hurdálkovy a v kategorii žen jsou to Michaela Adamu a Adéla Zákravská. (dop, mr)