Souboj tabulkových sousedů Jaroměř nezvládla

Náchodsko - Druholigoví florbalisté Náchoda a Jaroměře mají za sebou zápasy 19. a 20. kola.

13.3.2013

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Pavel Sonnek

Muži Náchoda nejprve klopýtli v Dačicích, v Pelhřimově ale už překvapení nedopustili. Jaroměř nezvládla v Českých Budějovicích třetí dějství, z Tábora se ale s prázdnou nevrací.

19. KOLO

TJ Centropen Dačice - Florbal Primátor Náchod 11:9 (5:4, 3:4, 3:1). Gólově úrodnou první třetinu rozehráli Náchodští výborně. Ve 4. min. otevřel skóre Pádr, aby přesně v čase 5:00 upravoval na 0:2 Jenka. Namlsaný Náchod pokračoval v ofenzivní smršti a za další minutu a 48 vteřin dával třetí gól do sítě Dačic Vídeň. V čase 8:48 sáhli domácí k oddechovému času, ale jen o čtyři vteřiny později dával čtvrtý náchodský gól Jan Jirák. Zatímco první desetiminutovka úvodní třetiny patřila hostům, ta druhá jasně domácím. Necelou minutu po čtvrté náchodské brance snižoval domácí Bohuslav na 1:4. V polovině 13. min. Dačice snižují na 2:4 a na konci následující minuty už to bylo po trefě Vály o gól 3:4. V poslední pětiminutovce vstřelily Dačice ještě dva góly a otočily divoký průběh první půle ve svůj prospěch 5:4.

Gólové dostihy pokračovaly i v prostředním dějství. Nejprve domácí Kubát zvyšoval na 6:4, aby Náchod ještě před polovinou zápasu dvěma slepenými góly vyrovnával na 6:6. Náchod se opět dostává do vedení v končící 32. minutě zásluhou Jiráka 6:7. Vedení hostů ale nevydrželo dlouho. Dačice v průběhu 36. minuty otáčejí skóre dvěma slepenými góly opět na svou stranu 8:7. Sedm vteřin po vedoucí brance Dačic znovu dorovnává stav Moravec 8:8.

Třetí dějství začali lépe domácí, kteří po necelých třech minutách dávají na 9:8. Náchod zásluhou Jiráka ještě naposledy v zápase vyrovnává (9:9). V závěru zápasu dostávají domácí výhodu dvou mužů v poli a zápas rozhodují. Na 10:9 se trefuje Svoboda a na konečných 11:9 Kůs.

Branky Náchoda: Jan Jirák 3, Adam Moravec 2, Petr Jenka 2, Jan Pádr, Václav Vídeň.

1. FbK Tábor - TJ Sokol Jaroměř 3:7 (1:2, 0:1, 2:4). Než se Jaroměř rozkoukala, už prohrávala. V končící 2. minutě Martin Drtina dává na 1:0. Jaroměř se rozjížděla pomaleji, ale v polovině 8. minuty už bylo vyrovnáno zásluhou Šimona Kubiny 1:1. Na třetinových 1:2 dával v začínající 11. minutě Petr Hašek.

Prostřední dějství přineslo pouze jednu přesnou trefu, a tu měl na svědomí hostující Pavel Kotrč, který tak posunul ukazatel skóre po dvou dvacetiminutovkách na 1:3.

Vstup do třetí třetiny zápas rozhodl. V začátku 46. min. dostali hosté výhodu přesilové hry a po sedmi vteřinách ji Schwarzem využili 1:4. O půl minuty později Jan Škola dává pátý gól Jaroměře a za dalších devět sekund na něj navazuje Pavel Kotrč 1:6. Jaroměř tak během 51 vteřin dává tři góly a zápas rozhoduje. Sedmý jaroměřský brankový úspěch přichází v 53. min. a na konečných 3:7 domácí kontrují až dvěma trefami v poslední pětiminutovce.

Branky Jaroměře: Vojtěch Schwarz 2, Pavel Kotrč 2, Šimon Kubina, Petr Hašek, Jan Škola.

Další výsledky 19. kola: Třebíč - Bystřice nad Pernštejnem 1:6, Pelhřimov B - Trutnov 5:7, Litomyšl - Svitavy 3:12, České Budějovice - Hradec Králové 12:4.

20. KOLO

FBC Štíři České Budějovice - TJ Sokol Jaroměř 17:7 (4:3, 3:0, 10:4). První třetina dvou tabulkových sousedů nabídla vyrovnaný florbal.

V samotném úvodu střetnutí se prosadil hostující Adam Kubina 0:1. Z vedení se ale hosté radovali jen minutu 1:1. Jaroměř šla podruhé a naposledy v zápase do vedení v začínající 8. minutě 1:2. V půlce 12. min. domácí opět srovnali stav a v končící 17. min. se dostávají do vedení 3:2. Na začátku poslední minuty první části Jaroměř zásluhou Jana Školy srovnává, jenže 28 vteřin před koncem třetiny strhává opět vedení na stranu Českých Budějovic Malý 4:3.

V prostředním dějství se prosazovali pouze domácí florbalisté, kteří třemi brankami odskakují na pohodlných 7:3.

Třetí dějství přineslo neuvěřitelnou brankovou nadílku, ve které padlo hned čtrnáct branek. Jaroměř v úvodu poslední třetiny ještě dvěma góly vykřesala malou jiskru naděje (8:4), ale domácí se rozhodit nenechali a postupně skóre navyšovali až na konečných 17:7.

Branky Jaroměře: Pavel Kotrč 2, Adam Kubina, Jan Hřivna, Jan Škola, Filip Munzar, Petr Jiřička.

Spartak Pelhřimov B - Florbal Primátor Náchod 5:9 (3:2, 1:3, 1:4). Souboj posledního s druhým měl být jednoznačnou záležitostí hostů, aspoň v první třetině tomu ale nic nenasvědčovalo.

Náchod sice nezačal špatně a po necelých dvou minutách šel do vedení po trefě Adama Moravce, ale domácí přispěchali s odpovědí poměrně rychle a za další minutu už bylo skóre 1:1. Ještě před vypršením první desetiminutovky šli domácí po brance Jana Knězů do vedení 2:1. V začínající 13. min. ale dostal utkání do remízového stavu Radim Šimek 2:2. Do šaten se šlo lehčeji domácím, kteří zásluhou Knězů dávají na 3:2.

Tentýž hráč navíc přidává po osmi vteřinách druhé části i čtvrtou pelhřimovskou branku a dovršuje tak svůj hattrick 4:2. Hosty vrátil do hry ve 26. min. Jenka a o vyrovnání stavu se postaral ve 31. min. Jan Jirák 4:4. Přesně minutu před koncem druhé dvacetiminutovky překlápí skóre na náchodskou stranu Adam Moravec 4:5.

Uklidňující šestou branku dávají hostující florbalisté tři minuty po začátku třetího pokračování 4:6. Náchod získal v těchto fázích hry pevnou půdu pod nohama a trpělivou hrou si postupně začal budovat rozhodující náskok. Na rozdíl tří branek zvyšují hosté z Náchoda v přesilové hře na začátku 51. minuty 4:7. O minutu a půl později už to bylo 4:8. Domácí pak sice korigovali na 5:8, jenže poslední slovo měl v zápase hostující Jan Jirák, který minutu a půl před koncem zápasu uzavírá na konečných 5:9.

Branky Náchoda: Adam Moravec 2, Jan Jirák 2, Petr Jenka 2, Radim Šimek, Pavel Suchánek, Jan Čečetka.

Další výsledky 20. kola: Dačice - Trutnov 2:5, Bystřice nad Pernštejnem - Svitavy 6:7 po nájezdech, Tábor - Hradec Králové 4:9, Litomyšl - Třebíč 3:12.

12. Pelhřimov B 20 3 1 0 16 99:158 11

Program 21. a 22. kola (23. a 24. března): Jaroměř - Trutnov (23. 3. v 19.00), Hradec Králové - Náchod (23. 3. v 18.00). Jaroměř - Náchod (24. 3. ve 14.00 hodin).

13.3.2013 VSTUP DO DISKUSE
V Náchodě volili Pavel Bělobrádek, Jan Birke i Soňa Marková
11

Adolf Klepš

Hlasovat lze i pro zesnulého náčelníka krkonošské horské služby

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.

Z Hronova do Náchod se poběží po šedesáté

Náchod, Hronov - Už 60. ročník silničního běhu Hronov – Náchod se uskuteční v sobotu 21. října.

Kuriozity volebních místností: Autoservis, dům hasičů i sauna

Královéhradecko - Poslance lidé do sněmovny pošlou z různých míst. V Petříkovicích na Trutnovsku volební komise sídlí na koupališti, V Polici na Náchodsku zase v prostorách sauny.