Děvčatům začala soutěž plaváním. Do trutnovského bazénu se sjelo na 100 chlapců a děvčat z celé župy Podkrkonošské – Jiráskovy, aby zde změřili své síly a bojovali tak o první body pro postup na přebor České republiky. Přesto, že se děvčata ze Sokola Náchod zabývají převážně gymnastikou, vybojovaly v Trutnově cenné umístění. V kategorii mladší žákyně I si velmi dobře vedly Pavlína Vejrková, která obsadila čtvrté místo a nováček, Nikola Jiřiová, která skončila sedmá.

V kategorii mladších žákyň II soutěžily sestry Hurdálkovy, kde byla úspěšnější Jana na 17. místě. Ta v posledních metrech přeplavala Annu, jež tak skončila hned za svou sestrou. Jednadvacáté místo pak patří Anně Hejzlarové.

V kategorii starší žákyně III skončila z náchodských děvčat nejlépe šestá Susan Simonová, hned za ní byla Adéla Zákravská a na 10. místě skončila Lucie Havlíčková. I tato děvčata mají dobré bodové umístění, protože před nimi skončily hlavně závodní plavkyně, která se jiných disciplín nezúčastňují.

V kategorii starších žáků III byl zdejší Sokol zastoupen jen Tomášem Vejrkem, který doplaval čtvrtý. Přesto, že se věnuje fotbalu, skončil i před královédvorskými plavci.

Další závod sokolské všestrannosti, a to závod ve sportovní gymnastice a ve šplhu, proběhl v náchodské Sokolovně. Zde především excelovala děvčata ze Sokola Náchod. Jelikož je gymnastika pro děti náročná, je první kategorie mladších žákyň I rozdělena na A a B.

Soutěž ve šplhu kategorie mladší žákyně I B zvítězila náchodská Ema Stratílková před oddílovou kolegyní Nikolou Jiřiovou. V kategorii mladší žákyně I A (postupová kategorii na přebor ČR) byla druhá Pavlína Vejrková a sedmá pak Anna Páclová.

V kategorii mladší žákyně II byla z obou sester Hurdálkových úspěšnější opět Jana, která obsadila 10. místo, její sestra Anna byla hned za ní a Anna Hejzlarová třináctá.

Mezi staršími žákyněmi III vybojovala stříbro Lucie Havlíčková, Susan Simonová byla čtvrtá.

Celá soutěž sokolské všestrannosti následně pokračovala závodem ve sportovní gymnastice, kde děvčata náchodského Sokola hrála opět prim. Mezi mladšími žákyněmi I B skončila Nikola Jiřiová druhá. V kategorii mladších žákyň I A vyhrála Pavlína Vejrková, Anna Páclová skončila třetí. Desáté místo pak patřilo mezi mladšími žákyněmi II Anně Hurdálkové, čtrnáctá byla Anna Hejzlarová a patnáctá Jana Hurdálková. Starším žákyním III dominovala Susan Simonová, třetí příčku obsadila Lucie Havlíčková.

Nyní čeká děvčata soutěž v lehké atletice, která se koná 9. května na stadionu ve Dvoře Králové. Po tomto závodě se rozhodne, které závodnice budou zdejší Tělocvičnou jednotu Sokol Náchod a župu Podkrkonošskou – Jiráskovu reprezentovat na přeboru České republiky v Praze a v Plzni. Děvčata a chlapci musí však absolvovat celý desetiboj. Nesmí vynechat ani jednu disciplínu. (mv)