Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na kolech vyjeli v dešti, byl překonán i rekord

Nízká Srbská - Po celý sobotní den patřily prostory v okolí hospody U Božky závodníkům všech věkových kategorií, dobovému oblečení, dobré náladě a především starým kolům s torpédem.

29.6.2009
SDÍLEJ:

Cyklistické závody v Nízké Srbské.Foto: DENÍK/Věra Sýkorová

Cyklistické závody s nádechem recese, které již po třinácté uspořádal místní Spolek Nízkosrbských Baronů, se těšily hojné účasti jak soutěžících, tak i diváků.

Na torpédech vyjelo celkem 196 závodníků. 29 dětí a 167 dospělých. Startovalo se v kategoriích dětí a dospělých. Nejstarším účastníkem – stejně jako v letech minulých – byl Antonín Vít, který se narodil v roce 1935 a závodů se účastní pravidelně.

Ještě před samotným startem se uskutečnilo velké vážení jednotlivých závodníků, a to i s kolem. Vážilo se na staré váze decimálce. Jak nám řekl Petr Macura, starosta pořádajícího spolku Nízkosrbských Baronů, nejtěžším účastníkem celých závodů byl Karel Verner, který i s kolem vážil 156kg. Naopak nejlehčí byla Lucie Kollertová, u níž se ručička váhy zastavila na 65 kilogramech.
Letošní ročník moderoval po úspěchu z loňska Ivo Šulc zvaný Olda.

„Trošku nás bohužel potrápilo počasí,“ svěřil se nám Petr Macura. Avšak zároveň nezapomněl pochválit všechny účastníky, kteří se vydali na trať i navzdory v nepravidelných intervalech se spouštějícímu dešti.

I přes dešťové spršky se podařilo jednomu závodníkovi překonal rekord trati, který až doposud s časem 12:49 minut držel Jiří Beran st. z Police. Letos jej překonal také Poličák – Miroslav Hornych, který startoval v kategorii mužů do 50 let. Ten zvládl projet trať za 11.57 minut, čímž se zasloužil o celkové prvenství. Na druhém místě v této kategorii skončil Libor Jenka z Police a třetí příčku obsadil Martin Heinzel z Bezděkova.

V kategorii mužů nad 50 let zvítězil Jiří Beran st. z Police. Druhou příčku obsadil Stanislav Jirásek z Machova a třetí místo patřilo Antonínu Královi z Police.

Na trať vyrazilo i něžné pohlaví – celkem 50 žen. Nejrychlejší z nich byla Jana Svatošová z Vysoké Srbské. Druhá skončila Jolana Machulová z Machova a třetí místo obsadila Kateřina Landová z Police.
V nejmladší dětské kategorii se nejvíce zadařilo machovskému Tomáši Kujínkovi. Na druhém místě skončil Jakub Kubín a třetí příčku obsadil Dominik Machula. Všichni absolvovali trať dlouhou 600 metrů, na které plnily různé úkoly jako například přejezd lávky přes potok, podjezd laťky či slalom s kolem.

Starší děti jely 1200 metrů a rovněž na trati plnily zručně–dovednostní úkoly. Nejvíce se zadařilo Tomáši Pichovi, druhé místo patřilo Patriku Kubečkovi a třetí Martinu Cvikýřovi (všichni tři jsou z Nízké Srbské). „Stala se nám taková kuriózní věc. Dva dětští závodníci měly shodné časy, a tak o třetím a čtvrtém místě musel rozhodnout až vědomostní test. Ten se týkal historie závodů, Spolku Nízkosrbských Baronů a Nízké Srbské,“ podělil se s námi o zážitek, který se za celých třináct let nestal, ředitel závodů Petr Macura.

Pro závodníky i diváky, jichž byly podle pořadatelů zhruba tři stovky, bylo připravené lákavé občerstvení v podobě pečeného bůčku, klobás, kuřat a podobně. Velký ohlas zaznamenal již tradiční nápoj s netradičním názvem „Poserse“. „Ten jsme si nechali naschvál až nakonec, kdy dojel do cíle poslední ze závodníků. Nápoj Poserse byl během pěti minut pryč,“ řekl nám Petr Macura. Vysvětlil, že „Poserse“ je zákys se solí a pepřem, jehož měli pořadatelé připraveného na pětadvacet litrů. Obrovský zájem o nápoj všichni přičítají jeho vábnému názvu.

Celá akce, k jejímuž konání stejně jako v předešlých ročnících, i letos přispěla především velká pomoc sponzorů, sklidila úspěch a za doprovodu živé hudby pánů Trnovského a Mazače ze skupiny TaM trvala až do časných ranních hodin. Věra Sýkorová

29.6.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Noční jezdec se posilnil alkoholem. Hlídka ho zastavila poblíž domu

Ilustrační foto

Obrat v zápase režíroval Klesl

NAŠI PRVŇÁCI z Montessori základní školy Náchod a ZŠ Zbečník

Náchodsko - Každou středu vám představíme čerstvé prvňáčky z našeho regionu.

TIP LIGA: Vítězem devátého kola je Josef Jirásek

Náchodsko - Suverénním vítězem 9. kola se stal JOSEF JIRÁSEK z Horní Radechové, který zariskoval a to mu vyneslo výborných 16 plusových bodů.

První loupež se povedla, druhá skončila fiaskem. Dostal sedm let

Náchod, Hradec Králové - Sedm let vězení udělil soud 30letému Lukáši Tichému za dvě loupeže u náchodského Kauflandu.

Bílé pláště dnes lékaři neobléknou

Královéhradecko - Praktičtí lékaři dnes budou stávkovat. Chtějí upozornit na málo peněz, které jdou do ambulancí, zavedení elektronických receptů a nadbytečné papírování.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení