VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Starkoč opět vládla vesnickým soutěžím

Náchodsko -26. listopadje velmi významným dnempro vesnickou tělovýchovu náchodského okresu, protože ke svému výročnímu sněmování se scházejí s vedením Okresního sdružení ČSTV a dalšími hosty členové komise vesnické tělovýchovy a zástupci tělovýchovných jednot, které se v roce 2011 zúčastnily celoroční sportovní soutěže.

27.11.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník/Miroslav Fuchs

Nejde jen o vyhodnocení aktivity v uplynulém roce a posouzení dosažených výsledků, ale na programu je i pohled dopředu na možný 45. ročník soutěží, který by měl být zahájen co nevidět. Náplň dnešního jednání v restauraci Pod Montací bude tedy velmi bohatá.

Dnešní výroční sněmování slouží především k souhrnné bilanci, k ocenění největších obětavců a nejlepších organizací v rajonech a okrese a je současně i odrazovým můstkem pro případný budoucí ročník. O jeho konání a v jakém rozsahu rozhodne mimořádná Valná hromada okresního sdružení ČSTV v Náchodě. Ta se bude konat dne 19. prosince 2011.

Sluší se uvést, že systém vesnických sportovních soutěží, který byl v roce 1967 v našem okrese zaveden, našel v průběhu let mnohé následovníky. Stal se vzorem pro ostatní okresy, avšak nebylo snadné jej kopírovat. Žádný okres nedosáhl obdobné organizátorské aktivity na tomto úseku a dnes je situace taková, že soutěže náchodské Komise vesnické tělovýchovy nemají v České republice obdoby. Můžeme se právem chlubit současným stavem, musíme však také vyslovit plné uznání všem, kteří systém vymysleli, budovali a udržují jej v zájmu občanů malých obcí, kde příležitostí k tělovýchovné aktivitě rozhodně mnoho není.

Hlavním kladem těchto soutěží je fakt, že pro občany z vesnic zajišťuje celoroční sportovní náplň, podporuje jejich všestrannost a společensky žádoucím způsobem ovlivňuje aktivitu mládeže v období jejich dospívání. Je jistě prospěšnější, když se děti „vyblázní“ na hřišti nebo v tělocvičně, a potom nemají mysl ani sílu na to, aby převracely popelnice, užívaly drogy, malovaly po zdech a dělaly podobné nežádoucí věci.

Na základě dosažených výsledků bylo v letošním 44. ročníku následující pořadí TJ:

1. Sokol Starkoč 5883 bodů (35. vítězství v historii)
2. Sokol Mezilesí 3086 bodů
3. Sokol Žďárky 2707 bodů
4. Jiskra Adršpach 2138 bodů
5. Sokol Suchý Důl 1779 bodů
6. Sokol Bezděkov 1649 bodů
7. Sokol Nový Ples 1605 bodů
8. Sokol Olešnice 1577 bodů
9. BKL Machov 1333 bodů
10.Sokol Černčice 1307 bodů

Do vesnických soutěží se v letošním roce zapojilo v kolektivních a individuálních sportech celkem 3020 sportovců z 25 vesnických Tělovýchovných jednot. V průběhu roku celkem 114 družstev odehrálo 259 utkání. (ru)

27.11.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Rožmitálské zpívání koled.

Celé Česko bude zpívat koledy

Výstav betlémů řezbáře Zdeňka Farského v novoměstské Galerii Zázvorka.
17

OBRAZEM: Tichý půvab betlémů

Pojištění pracovní neschopnosti může vytrhnout trn z paty

Dlouhodobá léčba nemoci nebo úrazu zamává nejen s psychikou člověka, ale také s jeho peněženkou. Pokud nemáte našetřenou solidní rezervu, zamyslete se nad připojištěním pracovní neschopnosti. Může vám přijít vhod. Co byste o připojištění měli vědět prozrazuje David Kučera, finanční poradce Partners.

Česko zasáhne extrémně silný vítr. Meteorologové doporučují zajistit okna

Ve východních Čechách, na Českomoravské vrchovině a na Moravě a ve Slezsku bude během dnešního odpoledne zesilovat vítr. Od večera do úterního rána může místy v nárazech v nižších polohách dosahovat rychlosti kolem 90 km/h, ojediněle kolem 110 km/h, na hřebenech hor pak kolem 145 km/h.

Právě jsme se narodili - prosinec 2017

Náchodsko - Vítáme nová miminka na Náchodsku. Podívejte se na fotogalerii novorozenců, kteří v přišli na svět v náchodské porodnici v prosinci roku 2017. Šťastným rodičům gratulujeme.

Pod Rýchorskou boudou se ztratil turista. Našli ho díky termokameře

Horní Maršov - Ztraceného muže, který se vydal v noci pěšky z Horního Maršova na Rýchorskou boudu, našli dobrovolní hasiči z Horného Maršova s policisty díky čerstvým stopám ve sněhu a termokameře.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT