Určitě je povzbudily úspěchy jejich atletů na zmiňovaných republikových mistrovstvích. Ze seniorského šampionátu si zlato přivezla teprve devatenáctiletá Michaela Drábková ze závodu na 3000m překážek a zároveň splnila limit pro start na mistrovství Evropy juniorek v Tallinnu.
Bronz čtvrtkařky Pavly Rouskové za osobní rekord 56,73 je dalším obrovským úspěchem venkovského klubu. Bronzová medaile silné štafety na 4x400m ve složení Vlčková, Ulrichová, Drábková, Rousková završila medailovou žeň.

Ale také skvělé sedmé místo Kamila Krunky na 5000m za čas 14:57,10 a výtečné osmé místo teprve šestnáctileté Michaely Broumové v dálce za osobní rekord 563cm jen 7cm od bronzové pozice.

Mezinárodní atletický mítink – Velká cena Nového Města nad Metují je v sezóně 2011 zařazen do seriálu Česká spořitelna extraliga. Společně se závody v Olomouci, Praze, Táboře a Pardubicích patří novoměstský mítink mezi ty, které budou vyhledávat nejlepší atleti z České republiky, aby mohli bojovat o extraligové body.

V Novém Městě se však 23. července nepředstaví jen domácí atletická špička. Pořadatelé intenzivně jednají se závodníky a jejich manažery. Proto již dnes vědí, že budou mít na stadionu více než dobrou společnost.

Z Japonska by měl dorazit hned kvartet skokanů. Třiadvacetiletý Taira Omata má do výšky skočeno 217 cm. V dálkařském sektoru by se měli představit Yohei Sugai s osobním rekordem 810 cm; Rikiya Saruyama (805 cm) a Shinya Sogame (772 cm).

Japonští atleti budou na soustředění právě v České republice, a tak jim start v Novém Městě přichází velmi vhod.
Prakticky jistý je již start „kluka z plakátu“ Jeffa Portera z USA, který se stal mediální tváří letošního ročníku Velké ceny. Tento nadějný sprinter-překážkář, drží rekord mítinku z roku 2009 časem 13,55 a v letošní sezóně si vylepšil osobní rekord na 13,34 vteřiny. Bude tedy jistě jedním z hlavních „taháků“ letošního ročníku. Stejně jako Keňan Cornnelius Ndiwa, který v loňském roce vyhrál v Novém Městě nad Metují závod na 800m. Letos se představí na své nejsilnější trati – tedy 1500m, kterou zaběhl letos již za 3:39,53.

Velmi nadějně se rýsuje i start Josefa Robertsona z Jamajky na trati 400m překážek – jeho letošní výkon na Zlaté tretře v Ostravě 49,37 patří do kategorie „extra“.

Jeho start by byl skutečnou ozdobou, stejně jako zatím rozjednané starty atletů ze Saúdské Arábie.
Ze sousedního Polska se chystá přijet početná skupina skokanek a sprinterek. Značný zájem projevují také atleti z Rakouska a Německa.
Z českých závodníků potvrdili zájem o start někteří medailisté z letošního Mistrovství České republiky v Brně. Šampiónka ze závodu na 5000m Květa Pecková poběží 1500m. Účast přislíbili výteční diskaři Libor Malina a Igor Gondor. Na konkurenci z Japonska se těší jeden z nejlepších českých dálkařů Štěpán Wagner. O start v oštěpařské soutěži projevil zájem bronzový z domácího šampionátu Jan Syrovátko.

Všichni příznivci královny sportu se tak již nyní mohou těšit na další výjimečné atletické představení v podání těch nejlepších domácích a vynikajících zahraničních atletů. Díky bohatému doprovodnému programu je akce určena celým rodinám. (až, mr)