Turnaj se hrál za účasti hráčů z domácí TJ Náchod, BC Broumov, bývalého oddílu TJ Hronov, početné skupiny hráčů z Loko Trutnov a několika neregistrovaných hráčů.


Hrálo se maximálně na 100 karambolů ve volné hře vyřazovacím systémem na 2 porážky s hendicapem, tzn., že pro rovnost šancí byli lepší hráči znevýhodněni propočítaným množstvím karambolů, které dali slabším hráčům takzvaně „napřed“. Tento systém hry není součástí oficiálního sportovního programu kulečníkového svazu, ale občas je oddíly využíván pro zvýšení přitažlivosti hry pro hráče s nižšší výkonností i neregistrované zájemce. Slabší tak dostávají možnost si záhrát a dokonce i vyřadit hráče s podstatně vyšší výkonností a hrající třeba za ligové družstvo. Přesvědčit se o tom mohla řada hráčů hrajících druhou ligu.


Po dvou partiích byl vyřazen Petr Kočička, po čtyřech partiích Petr Bareš z TJ Náchod. Z Loko Trutnov se vůbec ve hře neohřáli Michal Červenka a Petr Ittner, kteří si zahráli jen třikrát, po pěti partiích byl vyřazen Pavel Hurdálek. Přes jednoznačně nejlepší dílčí výkony, které předvedl Luděk Řehůřek, hráč s prvoligovou účastí v Sokole Hradec Králové, i on nakonec okusil hořkost vyřazení. Závěrečné boje se podobaly honu na zajíce. Zatímco domácí hráči obsadili 2.,3. a 4. místo, stal se pomyslným zajícem, který prošel sítem pronásledovatelů, tedy vítězem bez jediné porážky host ze sousední Loko Trutnov Milan Štěpán. Na druhém místě skončil Jiří Hanuš na třetím Jiří Otčenášek a na čtvrtém Josef Skalický.


Oddíl děkuje všem sponzorům a příznivcům za hodnotné ceny a zároveň přeje v Novém roce 2008 hodně zdraví, štěstí a osobních a pracovních úspěchů.