VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Stolní tenis v České Skalici vzkvétá

Česká Skalice - Oddíl stolního tenisu TJ Sokol Česká Skalice zahájil sportovní sezonu 2008/09 posílen o několik hráčů a hráček, hlavně o naděje vzešlé z vlastní systematické práce s mládeží.

15.1.2009
SDÍLEJ:

Hlavní trenér mládeže Josef Jirman se svými úspěšnými svěřenkyněmi – zleva Klára Hamzová, Petra Měšťanová a Lenka Schimmerová.Foto: Archiv oddílu

Hráčská základna se rozrostla na 46 registrovaných hráčů, 16 hráčů neregistrovaných a 16 neregistrovaných hráčů v nejmladších kategoriích, v přípravce chlapců a dívek.

Do soutěží pak vstoupila čtyři družstva v kategorii mužů, od Regionálního přeboru 2. třídy až po Krajský přebor a dále dvě družstva v kategorii žen (Regionální přebor 3. třídy a Divize žen). Mladší žáci absolvují seriál Krajských bodovacích turnajů a zejména žákyně úspěšně sbírají kvalifikační body. Starší hráči se pravidelně účastní republikových soutěží ve veteránských kategoriích. „Naši nejmladší letos poprvé měří své síly se soupeři v Krajském přeboru starších žáků,“ doplňuje výčet družstev Stanislav Prosa, předseda oddílu, stolní tenis Sokol Česká Skalice.

„Sportovní výkonnost se po sérii postupů do vyšších soutěží stabilizovala, o čemž svědčí čelní postavení všech mužstev v jednotlivých soutěžích,“ poukazuje na důležitý fakt předseda oddílu.

Největší pozornost však českoskaličtí činovníci věnují mládeži. Profesionální péče trenéra Josefa Jirmana a nesčíslně hodin organizační práce Jaroslava Ošťádala a všech dalších hráčů při trénincích mládeže přinesla a přináší očekávané výsledky. Dokladem toho jsou loňské Regionální přebory, kde mladší žákyně Klára Hamzová a Petra Měšťanová vyhrály kategorie mladších i starších žákyň. V krajském přeboru mladších žáků v Dobrém obsadila Petra Měšťanová vynikající druhé místo.

Pozadu ale nezůstávají ani další hráčky a hráči, což je zárukou jejich dalšího sportovního vývoje. „Jednou z možností zapojení většího počtu dětí nejmladších kategorií je nákup dalšího tréninkového robota, který na letošní rok v případě dostatku financí plánujeme,“ věří v modernizaci vybavení předseda Prosa.

Českoskalický oddíl se rovněž prezentuje na poli pořadatelském „Zorganizovali jsme další ročník předsezonního Turnaje Platex CUP, v prosinci jsme uspořádali Regionální přebor starších žáků, přebor oddílu a tradiční Silvestrovský turnaj. Halu využívají i ostatní zájemci z Česká Skalice, Náchoda a okolí,“ vypočítává Stanislav Prosa. Tuto neděli českoskalické činovníky čeká premiéra v organizaci Krajského bodovacího turnaje mladších žáků, v březnu pak ještě kategorie dorostu.

V přípravě je opět turnaj neregistrovaných hráčů a tradiční TOP SPIN liga družstev neregistrovaných. „Chystáme i Turnaj sponzorů, uvažujeme o zorganizování turnaje jako satelitu v již pořádaných soutěžích různých sportů Náchodského regionu včetně turnaje organizátorů sportovních soutěží v rámci ČSTV i mediální sféry,“ prozradil plány do budoucna předseda.

„Přejeme si aby stolní tenis v náchodském regionu nadále plnil svoji historickou úlohu, a proto touto formou chceme pozvat do herny v Sokolovně co nejširší okruh zájemců z celého okolí. Kontaktem mohou být naše webové stránky www.pinec.ceskaskalice.cz, kde budeme tyto informace zveřejňovat a kde jsou také kontakty na pracovníky oddílu,“ uzavírá předseda. Ten zároveň chce tímto vyjádřit vděčnost sponzorům a přátelům, kteří je v tomto sportu podporují. (dop)

15.1.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Sobotka - Náchod B

Ve šlágru kola slavila úspěch kostelecká taktika

Počítání volebních hlasů.

V hradeckém kraji vystavili voliči účet i architektům krajské koalice

Těším se na to, co mi život přinese nového, říká Soňa Marková

Náchod - “Výsledky voleb jsou pro mě osobně a hlavně pro KSČM velkým zklamáním. Nečekali jsme, že se hlasy přesunou tak významně ke stranám, které jsou spíše populistické. Ale voliči rozhodli,” říká poslankyně za KSČM Soňa Marková.

Triumf ANO, debakl levice, Bělobrádek uhájil křeslo o 173 hlasů

Královéhradecký kraj - Volby do Poslanecké sněmovny na území Královéhradeckého kraje de facto kopírovaly výsledek v celé České republice. Drtivým způsobem vyhrálo hnutí ANO, těžkou porážku utržily levicové strany.

Volební účast v kraji převýšila celostátní průměr. Na 12. mandát to nestačilo

Hradec Králové - Lidé v Královéhradeckém kraji jsou odpovědnější a k volbám jich chodívá více, než je celostátní průměr. Letos k volebním urnám dorazilo 63,25 procenta oprávněných voličů.

Jan Birke: „Musíme zachránit značku ČSSD"

Královéhradecko /ROZHOVOR/ - Lídr královéhradecké krajské kandidátky ČSSD Jan Birke svůj post poslance obhájil, ale po skončení voleb a sečtení hlasů bylo vidět, že k radosti má daleko.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení