Původní tři mužstva zařazená v regionálních přeborech se v sezoně 2006/07 rozrostla na 6 družstev dospělých a 1 mládežnické. „Družstvo žen A se úspěšně prezentovalo v divizní soutěži, družstvo žen B včetně hráček žákovské kategorie se neztratilo ani mezi muži hrajícími Regionální přebor 3. třídy,“ uvedl Stanislav Prosa, předseda oddílu stolního tenisu v České Skalici.

Mládí dostává zelenou


Také muži zařadili do svých sestav žákovské a dorostenecké hráče, kteří zde sbírali potřebné zkušenosti. „Družstvo mužů D jako nováček vyhrálo Regionální přebor 3. třídy a postupuje do vyšší soutěže, družstvo mužů C skončilo v Regionálním přeboru 2. třídy třetí a B mužstvo tuto soutěž bez větších problémů vyhrálo a také postupuje do vyšších pater přeborů stolního tenisu,“ doplnil výčet o mužské složky předseda oddílu. A– tým mužů celou sezonu bojoval o první příčku Nejvyššího regionálního přeboru a nakonec skončil druhý s reálnou možností postupu do Krajského přeboru.
Ve Skalici ale nezapomínají ani na nejmenší naděje, kde se na jejich přípravě podílí i Josef Jirman, vynikající trenér a bývalý mistr ČR. „Nejmladší družstvo žáků vcelku úspěšně zvládlo svoji první soutěž,“ uvedl Stadnislav Prosa. V širokém spektru dobrých výsledků se vyjímají i výkony seniorů, hned čtyři hráči se totiž pravidelně účastnící turnajů celostátního přeboru seniorů ČAST a v minulých letech, ale i letos mistrovství Evropy a mistrovství světa seniorských kategorií.


Stolním tenistům v České Skalici se nedaří jen v kategoriích družstev, ale rovněž mezi jednotlivci. V loňských přeborech jednotlivců náchodského regionu přinesli českoskalickým stolním tenistům šest medailových umístění a v jednom případě účast v dorosteneckém přeboru Královéhradeckého kraje.

Velký zájem amatérů

Pro neregistrované hráče byl letos zorganizován již druhý ročník Top Spin Ligy dvoučlenných družstev, jejíž popularita neustále stoupá a plánuje se jeho rozšíření. V hale proběhly i dva regionální přebory mládežnických kategorií, Krajský přebor PČR , dva turnaje ČOS, turnaj Sponzorů a oblíbený přebor neregistrovaných hráčů z České Skalice a okolí.