Letos startovalo 620 lidí na dlouhé (123 km) a 343 na krátké trati (60 km). Hlavní závod dokončilo 567 startujících (91%) a Mistrem České republiky mezi muži se stal Jan Hruška (cyklotrenink.com) za neuvěřitelných 4:57:48. Jako druhý dojel se ztrátou 2:03 Jiří Novák (Odlo Specialized) a s třetím místem a ztrátou 3:10 se musel spokojit loňský vítěz Sudet Ivan Rybařík (Volvo Autohase MTB team). Mezi ženami si na Sudetech odbyla premiéru, zvítězila a vybojovala titul Mistryně České republiky Pavlína Šulcová (Samba Chic Racing) za velice slušných 6:17:05. Na druhém místě skončila trojnásobná vítězka tohoto závodu Barbora Radová (Studio 2001) –4:09 a na třetím Lucie Čuříková (Veus Vyškov) – 5:12. Mistry republiky v Masters 1 se stal Karel Hartl (Subway Unibon Marin team) a v Masters 2 Josef Nestler (KL Sport Most). Soutěž družstev na 123 km vyhráli fešáci z Volvo Auto Hase MTB team (Rybařík, Fojtík, Janota) před sportovci z Cyklotrenink.com (Hruška, Kugler, Dobrý) a šampóny z Axit Doldy (Doležal, Kaněra, Čížek).

Závod na krátké trati dokončilo 328 startujících (95%) a absolutním vítězem se stal Michal Vlček (KC Kooperativa SG Jablonec) v čase 2:11:30 před druhým Martinem Splítkem z KED Cyklomax (-0:05) a třetím Pavlem Skalickým z SK Žamberk Tessuti sport (-0:06). Z žen byla nejrychlejší Karolína Kalašová (Scott Scania team Kolín) s časem 2:37:40, za kterou skončila druhá Jindřiška Bejstová z Merida Biking Team (-4:06) a třetí Jana Martínková z Cyklotrenink.com (-9:55). V soutěži družstev na 63 km zvítězil tým KC Kooperativa SG Jablonec n. N. (Vlček, Hušek, Kalivoda) před kluky z Axit Doldy (Berka, Kejzlar, Janda) a hochy z Big shock (Müller, Kavalír, Mádl). Tomáš Čada

Z výsledkových listin:

Absolutní pořadí – 123 km: 1. Jan Hruška (Cyklotrening .com) 4:57:48 hodiny; 2. Jiří Novák (ODLO SPECIALIZED) +2:03,1; 3. Ivan Rybařík (Volvo Autohase MTB team) +3:10,3; 4. Jan Jobánek (Merida Biking team) +5:31,8; 5. Ondřej Fojtík Volvo Autohase MTB team) +7:04,2; 6. Tomáš Doležal (AxitDoldy) +12:58,3; 7. Michal Bubílek (Merida bikeranch team) +21:47,5; 8. Pavel Boudný (ODLO SPECIALIZED) +26:06,9;9. Michal Kaněra (AxitDoldy) +28:27,1; 10. Ondřej Zelený (Rubena Specialized) +30:09,8 minuty.

Absolutní pořadí – 60 km: 1. Michal Vlček (KC Kooperativa SG Jablonec) 2:11:30,8; 2. Martin Splítek (KED Cyklomax) +0:05,2; 3. Pavel Skalický (Sk Žamberk Tessuti sport) +0:06,1; 4. Martin Hušek (KC Kooperativa SG Jablonec) +0:52,6; 5. Ondřej Paur (Author Team Stupno) +02:30,6; 6. Zdeněk Černý (KED Cyklomax) +03:07,6; 7. Dominik Buksa (ODLO SPECIALIZED) +03:59,3; 8. Michal Kohoutek (Merida Bikearch team) 04:02,7; 9. Václav Aška (Bike.cz – levne stavebniny) +06:31,7; 10. Tomáš Tichý (IVT Náchod) +06:41,9 minuty.