S konečným pátým místem by měla v klubu vládnout spokojenost. Je tomu skutečně tak?
Částečně vládne spokojenost a zároveň i nespokojenost. Vzhledem k tomu, jak se naše situace negativně vyvíjela po zdravotní stránce, tak jsme určitě spokojeni. Na druhou stranu jsme ale měli obrovské výkyvy ve výkonnosti, kdy jsme byli schopni sehrát velmi dobré utkání ve venkovním prostředí a následně o sedm dní později se na domácí palubovce trápíme.

Je zde třeba určitě zmínit, že k dobrému konečnému umístění pomohl i povedený podzim.
To je pravda. Měli jsme dobře nastartováno z podzimu a do jarní části jsme vstoupili vítězstvím se Strakonicemi, i když naše výhra v tomto utkání se rodila velmi těžko. Dá se říct, že jsme pokračovali v nevýrazných podzimních výkonech v domácím prostředí.

V dalším zápase jste jeli do Litovle, kde se s body rovněž počítalo, jenže..
…Litovel v té době už bojovala o každý bod. Utkání jsme nakonec prohráli o gól, který jsme navíc dostali až v samotném závěru, ale i zpětně si myslím, že jsme byli vyrovnaným a možná chvílemi i lepším týmem.

Před sebou jste měli dvě domácí utkání, což v rozpoložení, kdy se vám doma moc nedařilo, nevěstilo nic dobrého.
Je pravda, že jsme byli nervózní z toho, že nás čekají dvě těžká domácí utkání, a to se bohužel potvrdilo. Se Zlínem a následně také s Chodovem jsme naprosto zklamali a podali velmi špatné výkony.

Poté ale opět přišlo vysvobození v podobě výjezdu na venkovní hřiště, i když na palubovku nevyzpytatelné jičínské rezervy.
Ty dva prohrané domácí zápasy pro nás byly jako by motivační, i když jsme v Jičíně ještě asi dvanáct minut před koncem prohrávali o šest branek, tak to nakonec kluci zvládli a zápas otočili. Tím jsme se zároveň opět vrátili do hry o postavení v horní polovině tabulky.

To jste mohli a nakonec také potvrdili doma s Olomoucí, i když to opět bylo s odřenýma ušima.
My jsme věděli, že s Olomoucí musíme bodovat, ale opět to bylo s vědomím, že se nám doma nedaří. To se bohužel po celý zápas potvrzovalo, nehráli jsme vůbec dobře a jenom velkou vůlí po vítězství a obrovskou bojovností jsme to utkání vyhráli.

Přišlo utkání v Bystřici, kde se asi neočekávalo nějaké vítězství. S čím jste tam jeli?
Především jsme tam jeli v improvizované sestavě, protože se nám v průběhu jara na dlouhou dobu zranili Lojda, Hlaváček a Nosil, opakovaně se zraněním laboroval Balcar a nemocí si prošel také Klouček. Přesto jsme v Bystřici odehráli velmi dobrý první poločas, ale potom jsme nevydrželi tlak soupeře a prohráli.

A po Bystřici přišlo neoblíbené Nové Veselí…
Ano, to je tým, proti kterému se nám dlouhodobě nedaří. Ač to utkání bylo vyrovnané, tak jsme ho opět nezvládli a bohužel to bylo opět doma.

Výhrou v Karviné jste to však snad odčinili nebo ne?
Snad ano, protože do Karviné jsme jeli s tím, že se tam lehce nevyhrává, přesto se nám to opět v hodně improvizované sestavě povedlo.

Před utkáním s Louny jste už měli jistotu záchrany, projevilo se to nějak na vašem výkonu?
Těžko říct, ale určitě se projevil fakt, že proti sobě nastoupila mužstva s hodně pozměněnými sestavami, což bohužel u nás pokračovalo i v posledním zápase v Ústí, kde navíc s chřipkou ještě bojoval Vítek.

Hráči už mají dovolenou nebo ještě trénujete?
Kluci dovolenou zatím nemají, ta jim na čtyři týdny začíná až poslední červnový pátek. Do té doby budeme vyplňovat program tréninků doplňkovými sporty. Trochu změnou oproti minulým sezonám je, že do tréninků ještě zařazujeme některé fyzicky nenáročné taktické věci, které nám potom v letní přípravě seberou hodně času. Přípravu na další sezonu pak začínáme v pondělí 29. července.